Niektóre piaseczyńskie karty mieszkańca straciły swoją ważność. W związku z tym nie uprawniają już do darmowej jazdy autobusowymi liniami L. Kontrolerzy będą mieć czytniki, aby to sprawdzić.
Do tej pory nie było problemu z kontrolą karty, bo wszystkie były ważne. Minęły ponad dwa lata od momentu wprowadzenia systemu i niektóre z nich straciły ważność. Również te, które były wydawane na okresy krótsze niż dwa lata, na przykład z powodu zameldowania czasowego właściciela karty albo innych ograniczeń. Straciły też ważność te karty, które nie mają napisu "bilet metropolitalny". Ci, którzy nie przedłużyli ważności karty i nie wymienili kart na nowe wzory, stracili automatycznie prawo do darmowych przejazdów autobusami linii L. Jeżdżenie bez ważnej karty jest traktowane jako jazda na gapę.
– Ważność biletu i karty można sprawdzić tylko w naszym gminnym systemie. Dlatego jesteśmy zobowiązani do umożliwienia tego przewoźnikowi – wyjaśnia Tomasz Pawlak, kierownik Referatu Innowacji Miejskich w gminie Piaseczno. – Kupiliśmy już urządzenia do kontroli biletów, wyposażone w odpowiednie oprogramowanie, które odczytuje numer karty, komunikuje się z naszym systemem i wyświetla kontrolerowi jej ważność.
Gmina kupiła pięć takich urządzeń. Cztery z nich przekaże Polonusowi, który obsługuje wszystkie linie L. Jedno urządzenie pozostanie w urzędzie jako rezerwowe. Polonus obsługuje też przejazdy na liniach P, ale tam nie będzie kontroli biletów ponieważ linie P są bezpłatne dla wszystkich pasażerów.
– ZTM scedował kontrolę biletów na przewoźnika. Ponieważ przewoźnik czerpie zyski ze sprzedaży biletów jednorazowych, to jest też zobowiązany do prowadzenia kontroli – tłumaczy Pawlak. – Przewoźnik, czyli firma Polonus, ma podpisane umowy z trzema firmami kontrolerskimi, które sprawdzają bilety. W umowie jest określona minimalna ilość kontroli. Oczywiście firma kontrolerska może prowadzić ich więcej.
Przeczytaj!
- Targowisko w Górze Kalwarii coraz bliżej realizacji
- Wiosenne zmiany w komunikacji
- Alarm w powiecie: Marznący deszcz sparaliżuje ulice na 2 dni?
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 554
- Tragiczna śmierć 13-letniej Oliwki – szkoła w Łazach pogrążona w żałobie
- Osiem wagonów wykolejonych - katastrofa na torach pod Piasecznem [AKTUALIZACJA]
- Zmiany w komunikacji lokalnej od 2 lutego. Nowe trasy i rozkłady jazdy
- Warszawskie ZOO wybiera Zwierzaka Roku 2025. Trwa finałowy plebiscyt



![Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA] Skandal w policyjnych koszarach w Piasecznie. Pijany dowódca miał wykorzystać policjantkę [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-skandal-w-policyjnych-koszarach-w-piasecznie-pijany-dowodca-mial-wykorzystac-policjantke-aktualiza-1767880530.jpg)


















![Osiem wagonów wykolejonych - katastrofa na torach pod Piasecznem [AKTUALIZACJA]](https://static2.przegladpiaseczynski.pl/data/articles/sm-16x9-osiem-wagonow-wykolejonych-katastrofa-na-torach-pod-piasecznem-aktualizacja-1770120001.jpg)

Napisz komentarz
Komentarze