Trwa budowa ostatniego odcinka ulicy Cyraneczki oraz poszerzanie ul. Kuropatwy do granicy z Lesznowolą. W czerwcu kierowcy z Józefosławia zyskają nowe połączenie z Puławską.
Prace mają potrwać do końca maja. Wcześniej wybudowano brakujący odcinek Cyraneczki do ulicy Osiedlowej. Mieszkańcy długo czekali na budowę ronda na skrzyżowaniu z Ogrodową, a także skrzyżowania z Osiedlową, z powodu zaskarżenia ZRID (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej). W pierwszym kwartale tego roku została wydana decyzja zamienna ZRID na skrzyżowanie Cyraneczki z Ogrodową oraz na odcinek ul. Kuropatwy i skrzyżowanie z Osiedlową.
Rondo na Ogrodowej zostało wybudowane, aktualnie trwa budowa skrzyżowania Cyraneczki z Osiedlową oraz poszerzanie Kuropatwy. Wiceburmistrz Robert Widz, w poprzednie kadencji radny z Józefosławia informuje nas, że do końca maja prace powinny zostać ukończone.
Niestety wciąż nie rozwiązana jest kwestia „wąskiego gardła” na ulicy Kuropatwy od granicy gminy Lesznowola do ronda przy sklepie Selgros. Ten odcinek jest wąską osiedlową drogą, z gęstą mieszkalną zabudową, z wieloma progami zwalniającymi.
Wielu kierowców z Józefosławia, od czasu przebudowy skrzyżowania Kuropatwy z Puławską, związanej z otwarciem Selgros, jeździ właśnie tą osiedlową, wąską drogą, mimo iż połączenia z Cyraneczki wciąż nie ma. Wielu pokonuje w tym celu ulicę Krótką, która jest w stanie katastrofalnym (mimo że gmina właśnie ją poszerzyła, a pobocze wysypała tłuczniem), trudno więc zakładać, że „wąskie gardło” kogoś zrazi. Stąd, po połączeniu Cyraneczki z Kuropatwy, należy się spodziewać na tej wąskiej drodze, jeszcze bardziej wzmożonego ruchu. Mieszkańcy Józefosławia w końcu muszą jakoś dostać się na Puławską, a alternatywy (poza oddaloną Energetyczną) są jeszcze mniej interesujące.
Zresztą Kuropatwy jest od lat 90. zaznaczana na planach miejscowych jako ulica zbiorcza/powiatowa o szerokości 20 metrów, gdyż plany połączenia Cyraneczki, przez gminę Lesznowola, z Puławską są od dawna.
W kwestii likwidacji „wąskiego gardła” oraz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom wąskiego odcinka muszą się dogadać obydwa samorządy – gmina Lesznowola oraz gmina Piaseczno. Na razie jednak do spotkania nie doszło.
Przeczytaj!
- Majówka na zamku w Czersku: wehikuł czasu do epoki pierwszych Piastów
- Nie ustąpił pierwszeństwa, wjechał w osobówkę
- Prom gotowy na nowy sezon. Kiedy znów popłynie między Gassami a Karczewem?
- Nowe porządki w magistracie - radni oburzeni decyzją burmistrza
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 521
- Z biletem wycieczkowym KM na majówkę
- Spór o ul. Działkową? Nadzór nakazuje rozbiórkę, gminy chcą budować od nowa
- Ośrodek „Wisła” – wakacyjna legenda Zalesia Górnego
- Gala Pereł Mazowsza 2024 - wielki finał w Tarczynie!
- Majówka ze zlotem food trucków w Piasecznie!
- Wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
Napisz komentarz
Komentarze