Co piąty Polak jest bardzo zadowolony ze swojej pracy, a ponad połowa jest ogólnie zadowolona. Najbardziej usatysfakcjonowani są mieszkańcy wsi znajdujących się w dużych miejskich aglomeracjach.
To wyniki badania „Monitor Rynku Pracy” przeprowadzonego przez Randstad. 72% osób zadowolonych ze swojej pracy to wysoki odsetek, jednak odrobinę niższy niż w poprzednich edycjach badania.
Pracownicy mieszkający na wsiach w dużych aglomeracjach miejskich odczuwają największą satysfakcję ze swojej pracy. Zadowolenie z pracy deklaruje 8 na 10 osób. Najmniej zadowoleni są mieszkańcy średnich miast – od 50 do 200 tys. mieszkańców – tu odsetek zadowolonych pracowników wynosi 67%.
– Zadowoleni z obecnej pracy częściej są mężczyźni (74%) niż kobiety (70%), ludzie w wieku od 30 do 39 lat (79%), osoby z wyższym wykształceniem (76%), wykonujące pracę w oparciu o własną działalność gospodarczą (80%) – informuje Randstad.
Nie dziwi wcale, że największą satysfakcję odczuwają członkowie kadry zarządzającej przedsiębiorstw – aż 93%. Zadowoleni są także inżynierowie (86%), a także kierownicy oraz specjaliści (76%). Najmniej zadowoleni są robotnicy niewykwalifikowani – tylko 55% czuje satysfakcję. Zadowolonych robotników wykwalifikowanych jest 68%, a mistrzów i brygadzistów 58%.
Porównując wyniki aktualnego badania spadła nieco liczba zadowolonych polskich pracowników, jednak nie wpłynęło to na liczbę osób szukających nowej pracy.
– Podobnie jak przed kwartałem, zaledwie 1 na 10 respondentów aktywnie poszukuje zatrudnienia. 45% ankietowanych rozgląda się za ofertami, podobna liczba w ogóle pracy nie szuka. Nieco bardziej aktywni w poszukiwaniach są ankietowani ze wschodu (12%) i centrum (11%) Polski. Dla porównania: w województwach pomorskim i zachodniopomorskim aktywnie szuka pracy jedynie 6% badanych. Poszukiwanie zatrudnienia jest raczej domeną mieszkańców największych metropolii – 13% z nich prowadzi aktywne działania zmierzające do zmiany pracodawcy – informuje Randstad.
Przeczytaj!
- Nowa linia L55 zamiast Z-1 w Konstancinie-Jeziornie od 5 maja
- Od dżumy po tężnię. Niezwykła historia konstancińskiego Parku Zdrojowego
- Planowane wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
- Majówka na zamku w Czersku: wehikuł czasu do epoki pierwszych Piastów
- Nowe porządki w magistracie - radni oburzeni decyzją burmistrza
- Przegląd Piaseczyński, wydanie 521
- Spór o ul. Działkową? Nadzór nakazuje rozbiórkę, gminy chcą budować od nowa
- Majówka ze zlotem food trucków w Piasecznie!
- Wyłączenia prądu w Piasecznie i okolicach
Napisz komentarz
Komentarze