Jedna z multimedialnych „Ławek niepodległości” stanęła przed Urzędem Gminy w Lesznowoli.
Ławki niepodległości stały się na przełomie roku jednym z medialnych hitów. Głównie spotykają się z falą krytyki i ośmieszania. Ministerstwo Obrony Narodowej wydało na ten projekt 4,2 mln złotych. Dodatkowe około 20 % kwoty do ponad 140 ławek, które stanęły w różnych miejscach Polski, dokładały samorządy. Tak duży wydatek budzi oburzenie internautów, zwłaszcza, że mają szereg obiekcji dotyczących estetyki ławki-pomnika. Najczęściej bywa kojarzona z…trumną. Multimedialna ławka ma pełnić funkcję edukacyjną. Siedząc na niej można wysłuchać nagrań związanych z historią Polski, zwłaszcza walki o niepodległość.
Jednym z beneficjentów projektu MON stała się gmina Lesznowola. Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Gminy Lesznowola otrzymała dofinansowanie z MON w wysokości 61,2%.
- Koszt posadowienia naszej ławki wyniósł około 28 tysięcy złotych – informuje Joanna Misiak. Oznacza to, że gmina zapłaciła za pomnik 10 tys. zł. Ławeczka już działa. Jednym z nagrań są refleksje mieszkającego w Magdalence oficera AK por. Janusza Kaźmierczaka. Gmina planuje uroczystą inaugurację działania ławeczki z udziałem kombatantów jeszcze w styczniu.
Ławeczka za 10 tysięcy
- przeglad.jferlian
- 03.01.2019 15:48

Data dodania:
03.01.2019 15:48
Reklama
Reklama
Reklama
KATALOG FIRM
- Budownictwo, dom i ogród
- Finanse
- Gastronomia i catering
- Kultura i Sztuka
- Komunikacja i Transport
- Komputery i Internet
- Zdrowie
- Agencje marketingowe & Reklama
- Motoryzacja
- Salony kosmetyczne, fryzjer
- Edukacja - przedszkola, szkoły, zajęcia dodatkowe
- Hotelarstwo - noclegi, sale, przyjęcia
- Sport & rekreacja
- Turystyka
- Media lokalne
- Galerie Handlowe
- Usługi

Napisz komentarz
Komentarze