Przypomnijmy, że od połowy 2024 roku trwa budowa drogi wojewódzkiej 721. Od miesięcy mieszkańcy mierzą się z licznymi utrudnieniami. Czy widać postępy? Na początku lutego informowaliśmy o powstałym rondzie na styku ul. Kazimierza Pułaskiego i ul. Kołobrzeskiej w Konstancinie-Jeziornie. O szczegóły obecnie prowadzonych prac dopytaliśmy MZDW.
Zaawansowanie prac
– Zaawansowanie prac na początek marca wyniosło 50%. Na odcinku od ul. Julianowskiej do ul. Przesmyckiego oraz od ul. Śniadeckich do ul. Chylickiej wykonane zostały krawężniki jezdni oraz ronda wraz z konstrukcją nawierzchni aż do warstwy wiążącej. Wykonany został również system odwodnienia wraz z wpustami ulicznymi i zatoki autobusowe. Trwają prace związane z budową chodników i ścieżek rowerowych oraz roboty związane z budową czy przebudową sieci podziemnych – powiedziała nam Monika Burdon, rzecznik prasowy MZDW.
Trwają prace rozbiórkowe
Aktualnie trwają prace związane z rozbiórką istniejącej nawierzchni na kluczowych odcinkach drogi tj. od ul. Przesmyckiego do ul. Śniadeckich oraz od ul. Chylickiej do ul. Skolimowskiej, gdzie usuwana jest stara jezdnia, a także prowadzona jest przebudowa sieci podziemnych.
– Po zakończeniu prac związanych z rozbiórką istniejącej jezdni oraz z przebudową sieci podziemnych, wykonawca przystąpi do kolejnych etapów, takich jak ustawienie krawężników oraz wykonanie warstw konstrukcyjnych jezdni, chodników i ścieżek rowerowych – informuje Monika Burdon, rzecznik Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.
Ronda i system odwodnienia gotowe
Wykonane zostały już dwa ronda: jedno na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego, a drugie – z ul. Kołobrzeską. Ponadto zakończono prace związane z przebudową kanału Jeziorki oraz instalacją systemu odwodnienia, w tym wpustów deszczowych.
Utrudnienia dla mieszkańców
Niestety mieszkańcy muszą się liczyć z pewnymi utrudnieniami. Wprowadzenie zwężeń do jednego pasa ruchu na drodze łączącej Piaseczno z Konstancinem-Jeziorną oraz czasowe zamknięcia skrzyżowań powodują konieczność korzystania z objazdów, co wydłuża czas przejazdu. Nie tylko kierowcy mierzą się z ograniczeniami. Piesi borykają się z brakiem chodników, co uniemożliwia im sprawne przemieszczanie, a zmiany w trasach komunikacji publicznej, takie jak przeniesienie przystanków autobusowych, stanowią dodatkowe utrudnienie, szczególnie dla osób codziennie korzystających z transportu publicznego.
– Jednak po zakończeniu inwestycji mieszkańcy mogą spodziewać się poprawy komfortu i bezpieczeństwa podróży dzięki nowej nawierzchni, budowie chodników, ścieżki rowerowej oraz dwóch rond na kluczowych skrzyżowaniach – dodaje Monika Burdon.
Przypomnijmy, że zgodnie z umową prace maja potrwać do końca 2026 r.
Aktualne zdjęcia z budowy drogi DW 721 w naszej galerii zdjęć - oceńcie sami
[GALERIA ZDJĘĆ] - DW 721 na półmetku?

Napisz komentarz
Komentarze