Rasiński na czele rady powiatu

0
583

Odejście Daniela Putkiewicza z rady powiatu wywołało sporo zamieszania. Radni długo nie mogli dojść do porozumienia w sprawie kandydata na opuszczone przez Putkiewicza stanowisko przewodniczącego rady. W maju doszło do kuriozalnych dwóch sesji specjalnych, na których poszczególne ugrupowania chciały przeforsować swojego kandydata. Początkowo mówiło się, że funkcję przewodniczącego miałby objąć Waldemar Kossakowski (niegdyś PO, dziś sympatyzuje z KOD), który miał po Putkiewiczu przejąć mandat radnego. Osiągnięcie kompromisu zajęło nieco czasu, ale ostatecznie koalicja się porozumiała i w ubiegły czwartek jedynym kandydatem na przewodniczącego rady został Włodzimierz Rasiński z PO. W tajnym głosowaniu jego kandydaturę poparło 27 radnych, a jedna osoba wstrzymała się od głosu.
– Dziękuję za Państwa poparcie, również za ten głos wstrzymujący się, który dodatkowo mobilizuje mnie do wykazania się jak najlepszą pracą na rzecz naszego powiatu – podsumował nowy przewodniczący rady powiatu piaseczyńskiego.
W trakcie sesji zaprzysiężono również Waldemara Kossakowskiego, który uzupełnił skład rady po odejściu Daniela Putkiewicza na stanowisko wiceburmistrza Piaseczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię