Nowa władza Góry

214

W czwartek odbyła się pierwsza, ponad 6-godzinna, sesja nowej rady miejskiej Góry Kalwarii. Przewodniczącym rady został Jan Rokita z PiS, a wiceprzewodniczącymi Szymon Krupa i Bożena Molak.

Podczas sesji ślubowanie złożyło 21 radnych, został też zaprzysiężony nowy burmistrz.

– Panie burmistrzu, przed panem olbrzymie zadanie – mówił Dariusz Zieliński, ustępujący burmistrz Góry Kalwarii. – O sprawach gminy myśli się 24 godziny na dobę.

Nowym burmistrzem został Arkadiusz Strzyżewski, w poprzedniej kadencji pełniący funkcję wicestarosty piaseczyńskiego.

– Chciałbym podziękować człowiekowi, który służył Górze Kalwarii 8 lat – mówił nowy burmistrz. – Nie raz, kiedy przejeżdżałem przez miasto o godzinie 21, to w całym ratuszu było ciemno, a w gabinecie pana burmistrza świeciło się światło, bo nie było czasu podpisać wszystkich dokumentów w godzinach 8-16.

Nowym przewodniczącym rady został Jan Rokita z PiS. Jego zastępcami zostali Bożena Molak z Razem dla Góry, sołtyska Cendrowic, oraz Szymon Krupa z Nowej Kalwarii, 26-letni, najmłodszy radny tej kadencji. Do rady wszedł po zwolnieniu mandatu przez Arkadiusza Strzyżewskiego.

W najbliższych dniach na wiceburmistrzów zostaną powołani Mateusz Baj, były redaktor naczelny i wydawca nieukazującego się już tygodnika Nad Wisłą oraz portalu gorakalwaria.net, oraz Danuta Rechnia z Razem dla Góry, radna z poprzedniej kadencji, kandydatka na burmistrza w tegorocznych wyborach.