CEM na finiszu

Budowa najdroższej w dziejach miasta inwestycji dobiega końca.

Wykonawcy, który wygrał przetarg na budowę Centrum Edukacyjno-Multimedialnego przy ulicy Jana Pawła II w Piasecznie, pozostały wszystkie prace wykończeniowe – począwszy od położenia elewacji, a skończywszy na położeniu podłóg czy malowaniu sal.
– Wszystkie prace chcemy zakończyć do połowy października. Potem zostaną wszelkie odbiory tak, by zgodnie z umową inwestycja zakończyła się w listopadzie – informuje kierujący robotami budowlanymi z ramienia Polaqua S.A. inż. Paweł Wilk.
Później gminie pozostanie tylko wyposażenie obiektu, więc mógłby być wykorzystywany już w drugim semestrze. Jednak zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oświatowego nie można rozpocząć działalności nowej placówki w środku roku szkolnego.
– Nowo powołana szkoła rozpocznie funkcjonowanie w budynku CEM od 1 września 2019 r. – informuje wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak. Jednak już od drugiego semestru w budynku zacznie funkcjonować Przedszkole nr 5, które zostanie tu przeniesione z ul. Szkolnej.
– Planujemy wykorzystać budynek również na potrzeby Szkoły Podstawowej nr 5. Po rozmowach z Dyrektorem Szkoły oraz Przedstawicielami Rady Rodziców najprawdopodobniej zostaną tu przeniesione na okres II semestru roku szkolnego 2018/2019 wszystkie oddziały, które rozpoczną najbliższy rok szkolny w budynku przy ul. Orężnej – zapowiada wiceburmistrz. Będzie to 8 oddziałów – 3 zerówki oraz 5 klas pierwszych. We wrześniu bieżącego roku planowane są spotkania z Radą Rodziców SP nr 5, na których gmina zamierza konsultować i omawiać przeniesienie uczniów do nowej placówki we wrześniu 2019 roku.