Bezpłatne treningi w Lesznowoli

0
234

W najbliższą sobotę, z okazji Narodowego Dnia Sportu w Gminie Lesznowola odbędą się bezpłatne treningi. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska kampania, w ramach której odbywają się bezpłatne wydarzenia i treningi na terenie całej Polski. 19 września odbędzie się 8 edycja wydarzenia w Gminie Lesznowola. Z tej okazji na jej terenie zostaną przeprowadzone darmowe zajęcia ruchowe i sportowe. Zajęcia odbędą się w gminnych obiektach sportowych w Mrokowie, Łazach, Lesznowoli, Nowej Iwicznej i Mysiadle. Celem inicjatywy jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań. Wszyscy, którzy będą chcieli dołączyć do święta sportu, mają okazję poćwiczyć również w domu. Wielka baza ćwiczeń i treningów online znajduje się na stronie internetowej www.narodowydziensportu.pl.

Taniec w Mrokowie, Łazach i Nowej Iwicznej

W tym roku wręcz połowa proponowanych zajęć będzie związana z tańcem. Na hali sportowej Mrokowie o godz. 10.00 odbędzie się pokaz tańca Break Dance w wykonaniu grupy MROKERS CREW. Po pokazie będą miały miejsce lekcje pokazowe Street Dance prowadzone przez Tomasza Skalskiego – dla grupy początkującej i średniozaawansowanej. W trakcie zajęć zorganizowane zostaną konkursy z nagrodami. Tymczasem, na hali sportowej w Łazach, o godz. 11.00, rozpoczną się lekcje taneczne dla dzieci i młodzieży. Poprowadzi je Dorota Jastrzębska-Sabała, która od ponad 9 lat aktywizuje dzieci i młodzież z terenu gminy. W Nowej Iwicznej natomiast od godz. 11.00 do 15.00 odbędą się zajęcia lekkoatletyczne, a po godzinie 15.00 mieszkańcy będą mogli dobrze się bawić w rytmie Zumby.

Fitness czy może karate?

Narodowy Dzień Sportu to też okazja do spróbowania nowych dyscyplin sportowych. W Lesznowoli wszyscy, którzy kochają sport, będą mogli wziąć udział w treningu ogólnorozwojowym z elementami karate w godz. 14.30-15.30 przy ul. Szkolnej 6. (Obowiązują zapisy poprzez adres mailowy ) W Mysiadle w godz. 11.00-12.00 odbędzie się trening piłki ręcznej, a w Łazach o godz. 12.00 będą zajęcia fitness, które poprowadzi instruktorka Katarzyna Oneksiak. W trakcie godzinnego treningu przy rytmicznej muzyce będzie można wykonywać ćwiczenia odchudzające i przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej.

W najbliższą sobotę, z okazji Narodowego Dnia Sportu w Gminie Lesznowola odbędą się bezpłatne treningi. Organizatorzy zapewniają, że każdy znajdzie coś dla siebie. 

Duch rywalizacji województw

Dodatkowo w ramach Narodowego Dnia Sportu można wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. Jest to okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, a także wzięcia udziału w ogólnopolskiej rywalizacji województw. To ogólnopolski konkurs, którego kryterium jest liczba aktywnych minut, spędzonych na dowolnym treningu. Może to być nawet spacer lub przejażdżka na rowerze. Uczestniczki i uczestnicy reprezentują swoje województwa – wygrany region zostanie Sportowym Województwem roku 2020. Wielka Rozgrzewka trwa do 19 września do godziny 9.00.

Aby dołączyć do Wielkiej Rozgrzewki przed Narodowym Dniem Sportu, wystarczy jedynie zarejestrować się w aplikacji Endomondo lub się do niej zalogować. Następnie trzeba kliknąć w odpowiedni link dla swojego województwa. Linki dostępne są na Facebooku Narodowego Dnia Sportu: www.facebook.com/NarodowyDzienSportu.

Czytaj więcej: Wykłady online o zdrowym stylu życia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię