Zamknięte centrum kultury, obiekty sportowe i biblioteki

0
280

Piaseczno zamyka Centrum Kultury i jego filie, Bibliotekę Publiczna wraz z filiami oraz obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen. Ogranicza też przyjmowanie interesantów w Urzędzie Gminy.

Zgodnie z decyzją rządu zakomunikowaną w dniu 11 marca 2020 r. przez Prezesa Rady Ministrów, od 12 do 25 marca zawieszone zostają zajęcia w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie całego kraju. Zamknięciu podlegają również żłobki. W dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte i w klasach nauczyciele będą pilnować dzieci po to, żeby umożliwić logistykę dla rodziców i opiekę nad dziećmi, natomiast od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte dla osób z zewnątrz.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.gov.pl

Informacja jak uzyskać zasiłek opiekuńczy na opiekę nad zdrowym dzieckiem: www.gov.pl

Odwołane wydarzenia sportowe i kulturalne

Na spotkaniu burmistrza z dyrektorami wszystkich jednostek organizacyjnych oraz prezesami miejskich spółek w ślad za postanowieniem Rady Ministrów podjęte zostały decyzje o odwołaniu wszystkich wydarzeń oraz zajęć sportowych i kulturalnych we wszystkich gminnych instytucjach kultury oraz sportu. Zamknięte dla osób z zewnątrz będą Centrum Kultury i jego filie, Biblioteka Publiczna wraz z filiami oraz obiekty Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym basen.

Podobnie jak w przypadku placówek oświatowych zawieszenie działalności tych instytucji zaplanowane zostało do 25 marca.

To nie ferie a kwarantanna

Zwracamy baczną uwagę, że jest to sytuacja wyjątkowa, związana z kwarantanną mającą zapobiec rozprzestrzeniani się koronawirusa, dlatego apelujemy o nie traktowanie tego okresu jak ferii. Prosimy o nie przemieszczanie się bez wyraźnej potrzeby, unikanie zgromadzeń oraz miejsc publicznych, nie organizowanie rodzinnych wyjazdów wypoczynkowych. Wykorzystajmy ten czas właściwie dla dobra i zdrowia nas wszystkich.

Ograniczenia w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno

W celu zapobiegania rozpowszechnianiu się koronawirusa, prosimy o ograniczenie wizyt osobistych w Urzędzie Miasta i Gminy Piaseczno. Informujemy, że sprawy niecierpiące zwłoki można załatwiać telefonicznie (centrala 22 70 17 500), lub drogą elektroniczną, np. poprzez mail oraz e-puap. szczegółowy wykaz telefonów oraz maili na stronie www.bip.piaseczno.eu. Interesanci Urzędu będą obsługiwani przez pracowników Urzędu jedynie w pilnych przypadkach.

Wprowadzone ograniczenia mają charakter prewencyjny, aby minimalizować rozprzestrzenianie się wirusa.

Będziemy Państwa na bieżąco informować w miarę zmieniającej się sytuacji.

info: Gmina Piaseczno