Ruszyły prace na zajezdni

2
2148

Inwestor rozpoczął prace przygotowawcze na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej. Ma tu powstać dzielnica usługowo-mieszkaniowa.

O planach zagospodarowania terenów wzdłuż ul. Puławskiej mówi się od roku. Chodzi dokładnie o 11 hektarów gruntów położonych w kwartale ograniczonym ulicami Puławską, Mleczarską, Energetyczną i Sękocińską. Wcześniej funkcjonowała tu zajezdnia trolejbusów, a po likwidacji linii w 1995 r. działał w tym miejscu tor Imola. Od kilku lat teren stoi pusty. Wkrótce jednak ma się to zmienić. – Na terenie dawnej zajezdni trolejbusowej powstanie nowa wielofunkcyjna inwestycja otoczona zielenią i terenami rekreacyjnymi. Nowoczesny projekt będzie łączył funkcje mieszkaniowe, biurowe, rozrywkowe, gastronomiczne i handlowe – zapowiada inwestor, firma Auchan, która realizuje inwestycję przez podległą spółkę Nhood Polska. I tak powstanie tu m.in. kompleks gastronomiczno-rozrywkowy, hotel i budynki biurowe. Od strony ul. Mleczarskiej ma powstać kameralne osiedle mieszkaniowe. Co istotne, w planach jest również długo wyczekiwane przez mieszkańców Piaseczna kino. Całość ma być otoczona terenami zielonymi i rekreacyjnymi. Całkowita powierzchnia użytkowa kompleksu będzie wynosić ok. 70 tys. m2.

Pierwsze prace już ruszyły. Działkę wygrodzono i zabezpieczono. Wykonawca rozpoczął też niedawno proces remediacji części gruntów. Jej celem jest usunięcie z gleby i wód gruntowych zanieczyszczeń, jakie powstały w wyniku dotychczasowej działalności prowadzonej na tym terenie. Ziemia w miejscu, gdzie stał wcześniej magazyn paliw, jest bowiem mocno zanieczyszczona olejem mineralnym. W tym celu do gruntu wprowadzane są specjalnie wyhodowane szczepy bakterii zdolnych pochłaniać niepożądane substancje. Po zakończeniu remediacji ziemia ma odzyskać bioróżnorodność.

Równolegle trwają prace planistyczne. Wstępna koncepcja architektoniczna została już zaakceptowana przez władze gminy Piaseczno. Kolejnym krokiem będzie zatwierdzenie projektu budowlanego. Spółka Nhood przewiduje, że budowa pierwszego etapu inwestycji rozpocznie się za około 4 lata.

Czytaj również: Dworzec bliżej końca

2 KOMENTARZE

  1. Czyli obecny paraliż puławskiej wpisze się na stałe e krajobraz Piaseczna ;)… ale koncepcja kina mnie bardzo cieszy… szkoda ze dopiero za 4 lata…:(

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię