Ruszyło głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie

0
323

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Piasecznie na rok 2021. Mieszkańcy Piaseczna bezpośrednio zdecydują o przeznaczeniu 1 mln złotych z budżetu gminy.

Głosowanie na projekty potrwa do 30 września. W tym roku głosować mogą tylko mieszkańcy Piaseczna, którzy są w stanie potwierdzić swoje zamieszkanie w granicach administracyjnych miasta Piaseczno. Na karcie do głosowania wszystkie projekty („twarde” i „miękkie”) znajdują się na jednej liście. Każdy głosujący może wybrać dowolną liczbę projektów do kwoty 1 mln zł. Szansę na realizacje mają tylko te projekty, które uzyskają największą liczbę głosów, do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ich realizację.

Głosować można online za pomocą internetowego systemu dostępnego na stronie www.bo.piaseczno.eu. Głosować można również za pomocą tradycyjnych kart papierowych, wrzucając wypełnioną kartę do urny w jednej z poniższych lokalizacji (w godzinach pracy placówki):
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5,
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Warszawska 1,
– Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Świętojańska 5A,
– Referat Innowacji Miejskich, ul. Puławska 5,
– Biblioteka Publiczna w Piasecznie, ul. Jana Pawła II 55 (CEM).

Osoby niepełnoletnie muszą do karty do głosowania dołączyć zgodę opiekuna prawnego. Każdy głosujący może oddać głos tylko jeden raz. W przeciwnym razie wszystkie oddane przez niego głosy zostaną uznane za nieważne.

Do głosowania zakwalifikowały się aż 53 projekty. Sporo z nich dotyczy działań proekologicznych. Są też zajęcia sportowe, projekt historyczny czy związany z fotografią.

Zwycięskie projekty zostaną opublikowane do 14 października 2020 r. a realizacja wyłonionych zadań odbędzie się w 2021 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię