Remont ul. Dworskiej pod znakiem zapytania

0
1225

Powiat unieważnił przetarg na przebudowę ul. Dworskiej w Chylicach. Powodem była zbyt wysoka cena jedynej złożonej w postępowaniu oferty.

Prace przy remoncie ulicy Dworskiej trwają od listopada ubiegłego roku. Obecnie dobiega końca przebudowa odcinka między ul. Wschodnią i ul. Nadrzeczną, wraz z remontem mostu na Jeziorce.

Kolejnym etapem miała być przebudowa liczącego ok. 260 metrów odcinka od ul. Nadrzecznej do ul. Starochylickiej. Starostwo planowało tu wymienić nawierzchnię i przebudować kanalizację deszczową. Co istotne, miał tu się pojawić ciąg pieszo-rowerowy. Obecnie po jednej stronie ulicy biegnie tu chodnik, tymczasem ulicą Dworską sporo dzieci dociera do szkoły i na stadion KS Laura. Ścieżka rowerowa pozwoliłaby im bezpiecznie pokonywać tę ruchliwą trasę rowerem. Dodatkowo wykonawca miałby za zadanie przebudować oświetlenie, infrastrukturę podziemną, a także wykonać zjazdy na posesje i utwardzić pobocza kruszywem. Na remont ul. Dworskiej starostwo planowało wydać maksymalnie 3,1 mln zł.

Okazuje się jednak, że sprawa nie będzie prosta. Do ogłoszonego na początku lipca przetargu zgłosił się bowiem tylko jeden oferent. Firma Fal-Bruk wyceniła realizację zadania na ponad 5,5 mln zł. W tej sytuacji konieczne było unieważnienie postępowania.

– To postępowanie przetargowe pokazało nam sytuację na lokalnym runku drogowym. Firmy mają nasycony portfel zleceń na ten rok do tego krótki czas realizacji sprawił, że cena była tak wysoka i do tego wpłynęła tylko jedna oferta – mówi nam starosta Ksawery Gut. Jednocześnie zapowiada dalsze kroki w kierunku przebudowy drogi. – Nie będziemy zmniejszać zakresu, będziemy negocjować z wykonawcą mostowym możliwość podjęcia się tej realizacji, jeżeli to się nie uda, to rozpiszemy nowy przetarg z terminem realizacji na rok przyszły.

Wspomniany przez Guta wykonawca to firma Detal Mosty, która aktualnie zajmuje się przebudową remontowanego właśnie odcinka ul. Dworskiej. Tu prace posuwają się sprawnie, wkrótce powinno rozpocząć się układanie nawierzchni. Zgodnie z planem inwestycja ma się zakończyć we wrześniu. Wiele wskazuje na to, że tak się stanie. – Trwające prace zakończą się w terminie – potwierdza Ksawery Gut. Jeśli zapowiadane przez starostę negocjacje zakończą się powodzeniem, być może wykonawca będzie kontynuował remont kolejnego fragmentu ulicy. W przeciwnym razie ul. Dworska będzie musiała poczekać do przyszłego roku.

Czytaj również: Rusza przebudowa ulic Geodetów i Energetycznej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię