Przychodnie bez lekarzy i odwołane szczepienia?

0
1314

Trzech lekarzy i pielęgniarka z piaseczyńskiego ZOZ zostali oddelegowani do pracy w Szpitalu Południowym. Pacjenci będą mieli problem z dostępem do lekarzy oraz szczepień.

Niepokojące informacje o sytuacji w Samodzielnym Zespole Publicznych Zakładów Lecznictwa Otwartego w Piasecznie podała wiceburmistrz Piaseczna Hanna Kułakowska-Michalak. Zgodnie z decyzją Wojewody Mazowieckiego od pracy w Szpitalu Południowym zostało oddelegowanych zostało 3 lekarzy i pielęgniarka pracujących w piaseczyńskim ZOZ.

– W dwóch przypadkach są to lekarze – kierownicy przychodni zamiejscowych w Gołkowie i Złotokłosie – poinformowała wiceburmistrz. – Decyzja Wojewody sparaliżuje prace tych przychodni, które obsługują 5 tys. dorosłych mieszkańców z terenów wiejskich. Dodatkowo konieczne będzie odwołanie/przeniesienie 170 szczepień zaplanowanych na najbliższy tydzień w przychodni w Gołkowie – dodała. – Skierowaliśmy oczywiście do Wojewody prośbę o zmianę decyzji, gdyż funkcjonowanie wiejskich przychodni jest bardzo istotne dla naszych mieszkańców.

Czytaj także: Punkty są, ale szczepień nie będzie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię