Podają się za Urząd Skarbowy

0
418

Oszuści próbują podszywać się pod „Skarbówkę”. Wysyłają fałszywe maile oraz SMS. 

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega przed e-mailami informującymi o „zamiarze wszczęcia kontroli skarbowej”.

Mazowiecka administracja skarbowa nie jest autorem tych e-maili. Jest to kolejne oszustwo, w którym prawdopodobnie chodzi o wyłudzenie danych osobowych. W mailu podana jest informacja, że urząd skarbowy zamierza wszcząć kontrolę, którą wyznaczył na konkretnie wskazany dzień, w związku z brakiem możliwości skontaktowania się z podatnikiem.

– Izba Skarbowa w Warszawie  prosi o szczególną ostrożność w każdym przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości. W takiej sytuacji należy powstrzymać się od jakichkolwiek czynności, przede wszystkim nie wolno otwierać załączników – informuje Justyna Pasieczyńska rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie.

Otwieranie załącznika lub wysyłanie odpowiedzi do nadawcy, jest niebezpieczne, ponieważ może spowodować zainfekowanie komputera szkodliwym oprogramowaniem lub przekazanie danych podatnika nieuprawnionym osobom.

– Przypominamy także, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl – informuje Pasieczyńska.

Jedna z naszych Czytelniczek otrzymała również wczoraj wiadomość SMS o treści: „Twój indywidualny rachunek podatkowy wykazuje obciążenie w kwocie 6,18 PLN. Prosimy spłacić należność, aby uniknąć egzekucji”, a dalej podany jest link opisany jako opłata zaległości. Na tego typu wiadomości również należy uważać.

W załączeniu przykład rozsyłanego, fałszywego zawiadomienia o kontroli skarbowej. skan__2020-01-17_13-48-17-450_0001