Parking przy Nadarzyńskiej?

0
685

Pomysł budowy wielopoziomowego parkingu w miejsce wyburzonych kamienic przy ul. Nadarzyńskiej w Piasecznie przechodzi powoli w etap realizacji. Gmina zamierza zlecić opracowanie koncepcji architektonicznej takiego obiektu.

Przed architektami stanie niełatwe zadanie. Ratusz oczekuje przygotowania koncepcji otwartego wielopoziomowego parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu. Pamiętać jednak należy, że przed wydaniem zgody na wyburzenie ruin kamienic przy ul. Nadarzyńskiej Wojewódzki Konserwator Zabytków zastrzegł, że w tym miejscu w przyszłości powstać może tylko obiekt nawiązujący charakterem do wcześniejszej zabudowy. Na przygotowanie koncepcji wraz z określeniem szacunkowych kosztów opracowania dokumentacji technicznej oraz jej realizacji gmina poczeka do końca listopada.
Kiedy koncepcja miałaby wejść w etap realizacji na razie nie wiadomo. Po zaakceptowaniu projektu trzeba by przeznaczyć w budżecie środki na jego realizację. Czy taki zapis znajdzie się w przyszłorocznym budżecie, przekonamy się pod koniec grudnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię