Nadchodzi moda na tenis

0
393

Rada miejska dała zielone światło dla realizacji prywatnego ośrodka sportowego w sąsiedztwie zespołu basenowego. Będzie to pierwszy obiekt w gminie z krytymi kortami

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski zapewnia, że umowa z inwestorem, czyli lokalną Fundacją Edukacja Sportowa (FES), zostanie zawarta w najbliższych tygodniach. – Jego realizacja jest szansą na rozkwit naszego miasta, a także rozwój sportowy naszych dzieci i młodzieży – podkreślał gospodarz gminy dziękując w środę radnym za poparcie uchwały. Wedle jej zapisów, gmina na 30 lat wydzierżawi fundacji, bez przetargu, dwie działki u zbiegu ulic Pijarskiej i Chopina w mieście (o łącznej powierzchni ok. 4750 m kw.).

W sąsiedztwie basenu mają powstać trzy korty (w tym dwa kryte), boisko wielofunkcyjne pod dachem (do gry m.in. w korfballu) oraz budynek klubowy z kawiarenką. Obiekty mają być dostosowane kolorystycznie do sąsiedniego budynku basenu. Zgodnie z projektem umowy dzierżawy inwestor będzie miał 24 miesiące na uruchomienie ośrodka. Przy tym wszelkie nakłady (szacowane na 1,5-2 mln zł) poniesie FES i dodatkowo będzie wnosiła na rzecz gminy comiesięczną opłatę za grunt. – Cieszę się, że inwestycja fundacji zdecydowanie poprawi wizerunek centrum miasta. Teren u zbiegu ulic Pijarskiej i Chopina czekał na to przez ponad 20 lat – nie kryje satysfakcji burmistrz.

Na sesji Rady Miejskiej fundację reprezentowało dwóch jej założycieli – Michał Borowski (partner w dużej kancelarii prawnej i miłośnik tenisa) oraz Wojciech Jończyk (instruktor tenisa z międzynarodowym doświadczeniem). Obydwaj panowie są mieszkańcami gminy Góra Kalwaria i podkreślają, że zależy im na powstaniu „obiektu, jakiego w gminie nie ma” i zachęceniu przede wszystkim miejscowych dzieci i młodzieży do pójścia w ślady Agnieszki Radwańskiej. Michał Borowski zadeklarował, że fundacja zaprosi do współpracy wszystkie miejscowe kluby sportowe oraz szkoły. W niektórych już organizowała bezpłatne lekcje pokazowe oraz zajęcia tenisowe.

– Bardzo się cieszę zarówno jako mieszkaniec, jak i założyciel fundacji, że kwestia powstania ośrodka nabrała rumieńców. Mamy już gotowy projekt oraz wybranych wykonawców i po podpisaniu umowy sprawnie rozpoczniemy pozyskiwanie niezbędnych pozwoleń. Sama budowa potrwa około 2-3 miesiące – mówi Michał Borowski. – Wierzę, że nasz obiekt wniesie do miasta dużo pozytywnej energii – dodaje.