Dworcowa – kolejny odcinek

0
1734

Wcześniej niż planowano gmina zamierza przebudować kolejny odcinek ul. Dworcowej. Kiedy czekają nas utrudnienia?

Przebudowa odcinka ul. Dworcowej od skrzyżowania z ul. Nadarzyńską do al. Lotników została zaplanowana w Wieloletniej Prognozie Finansowej na rok 2022. Podczas ostatniej sesji Rada Miejska zgodziła się jednak przesunąć środki w kwocie 4 mln złotych na realizację tego zadania już w roku bieżącym.

– Stan tej drogi nie jest najlepszy, tymczasem projekt jest gotowy, mamy decyzję ZRID, więc postanowiliśmy zrealizować zadanie już w tym roku – powiedział nam wiceburmistrz Robert Widz. W najbliższym czasie gmina ogłosi przetarg na tę inwestycję. Władze gminy mają nadzieję, że najważniejsze prace drogowe uda się zrealizować w trakcie wakacji.

– Zastanawiamy się nad zorganizowaniem ruchu w taki sposób, by jeden pas jezdni był dostępny przez większość czasu. Ruch w jednym kierunku mógłby się wówczas odbywać remontowanym odcinkiem ulicy Dworcowej a w kierunku przeciwnym ulicą Towarową – informuje wiceburmistrz. Towarowa bowiem na razie przebudowywana nie będzie.

Czytaj także: Parking na Towarowej przegrał z wizją dodatkowych torów do Piaseczna

A co z ostatnim odcinkiem ul. Dworcowej do ul. Sienkiewicza, którego nawierzchnia jest w zdecydowanie gorszym stanie niż tego zaplanowanego do tegorocznej przebudowy? W WPF zabezpieczono na to zadanie 1,26 mln zł na rok 2023. Obecnie jednak gmina rozpoczyna procedurę uchwalenia mpzp dla obszaru sąsiadującego z dworcem, w tym obejmującego również odcinek ul. Dworcowej od Towarowej do Sienkiewicza. Niewykluczone więc, że z przebudową będzie chciała poczekać do uchwalenia planu i przyjęcia założeń dotyczących przyszłego zagospodarowania tych okolic. A dodatkowo trwają prace nad koncepcją przebudowy odcinka ul. Sienkiewicza od kolejki do ul. Pomorskiej, więc przyjęte założenia będą miały wpływ również na skrzyżowanie obu ulic.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię