Autosanem po Prażmowie i Tarczynie

0
564

Piaseczyńsko-Grójeckie Towarzystwo Kolei Wąskotorowej zaprasza na kolejną wycieczkę zabytkowym autosanem.

W sobotę 10 lipca chętni będą mieli okazję zwiedzać mniej znane zakątki powiatu piaseczyńskiego zabytkowym autosanem H9-21.

– Mieszkasz w powiecie piaseczyńskim od urodzenia? Może sprowadziłeś się tu niedawno? A może interesują Cię ciekawe miejsca wokół Warszawy? Te wycieczki są dla wszystkich – dzięki niezawodnemu przewodnikowi Stanisławowi Hofmanowi, poznasz historię regionu, nieznane miejsca ukryte poza głównymi drogami, ciekawostki, a przede wszystkim zachwycisz się różnorodnością okolic Piaseczna, Konstancina-Jeziorny, Góry Kalwarii, Tarczyna i Prażmowa – opisują organizatorzy z Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej, dzięki którym będzie można się przejechać zabytkowym autosanem.

Tym razem będziemy zwiedzać zachodnią część naszego powiatu, czyli gminy Prażmów i Tarczyn. Poznamy historię tych okolic, dowiemy się też więcej o ich dawnych mieszkańcach. Zajrzymy do miejsc leżących poza głównymi turystycznymi szlakami. Podczas wycieczki autosanem przewodnik będzie opowiadał o tym co pojawi się za oknami i o terenach przez które będziemy przejeżdżać. W najciekawszych miejscach, lub przy takich gdzie nie da się dojechać, zatrzymamy się i dojdziemy na piechotę.

Wyjazd ze stacji Piaseczno Miasto (ul. Sienkiewicza 14) o godz. 10.00, zaś powrót ok. godz. 13.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia na stronie internetowej wąskotorówki.

Wycieczki zabytkowym autosanem dofinansowuje Starostwo Powiatowe w Piasecznie.

Czytaj również: Kontrolowana wycinka drzew

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię