Atrakcyjne sołectwa

0
343

Gmina pozyskała 50 tys. zł. na realizację ciekawych projektów w pięciu sołectwach. Powstanie m.in. tężnia.

Pieniądze pochodzą z Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw „Mazowsze 2019”.

Projekty powstaną w Baniosze-Osiedlu, Brzuminie, Czaplinie, Wincentowie oraz we wsi Podłęcze. Władze gminy nie mogły zgłosić więcej projektów, chociaż miały do wyboru aż osiem.

– Trzeba podkreślić, że na zgłoszenie pomysłu, zwołanie zebrania sołeckiego, które poprze go w głosowaniu, a następnie sporządzenie wniosku było zaledwie kilka dni – zauważa wiceburmistrz Mateusz Baj. – Na pochwałę zasługują sołtysi, którzy sprawnym działaniem pokazali, jak bardzo zależy im na rozwoju ich malutkich ojczyzn – dodaje.

Do pozyskanych od samorządu województwa pieniędzy drugie tyle dołoży gmina. W sumie każde z pięciu sołectw otrzyma więc minimum 20 tys. zł wsparcia. Fundusze muszą zostać wydane w bieżącym roku.

W Czaplinie powstanie pierwsza w gminie tężnia solankowa. W Brzuminie natomiast stanie zewnętrzna siłownia, a w Baniosze altana z wyposażeniem na placu zabaw koło glinianki Dąbrówka. W Podłęczu mieszkańcy do powstającej świetlicy otrzymają meble oraz sprzęt kuchenny, z kolei w Wincentowie powstanie zadaszenie części działki z urządzeniami do ćwiczeń.