A jednak udało się załatać dziury na Działkowej

0
1681

Tragiczny odcinek ul. Działkowej przy zjeździe z ul. Głowackiego został prowizorycznie wyrównany. Czy naprawę wykonali mieszkańcy?

Stan tego docinka drogi w Kierszku był dramatyczny, o czym pisaliśmy już trzy tygodnie temu – „Tragedia to tylko kwestia czasu”. Burmistrz Kazimierz Jańczuk niezmiennie stał na stanowisku, że żadnych napraw na drodze wykonywać nie można w związku z decyzją PINB, który uznał drogę za samowolę budowlaną. Przy czym w decyzji PINB mowa jest o zakazie prowadzenia prac budowlanych, a nie zapewnieniu bezpieczeństwa poprzez bieżące utrzymanie odpowiedniego stanu drogi.

Działkowa, Kierszek, Kazimierz Jańczuk, dziurawa Działkowa, Józefosław, PINB
Tak droga wyglądała przed załataniem

Po naszym wczorajszym artykule: 10 km/h na Działkowej najgorszy fragment drogi, ten przy zjeździe z ul. Głowackiego w ul. Działkową został prowizorycznie wyrównany.

– Wprawdzie to rozwiązanie bardzo tymczasowe, ale i tak chwała temu, kto to zrobił – pisali mieszkańcy w mediach społecznościowych. Pojawiła się bowiem informacja, że dziury zostały załatane z inicjatywy mieszkańców, którym znudziło się czekanie na działanie gminy w tym zakresie.

– To są działania gminy polegające tylko na załataniu dziur – powiedział nam burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Zostało to uzgodnione z PINB – podkreśla.

Czytaj także: Działkowa zamknięta dla ruchu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię