727 pojedzie tylko do Piaseczna. Wakacyjne zmiany w rozkładzie jazdy

2
4007

Od najbliższego poniedziałku autobus linii 727 pojedzie skróconą trasą. Czekają nas też inne zmiany w rozkładach jazdy.

Jak co roku w okresie wakacyjnym wprowadzone zostaną zmiany w rozkładach jazdy linii publicznego transportu zbiorowego.

Tegoroczne zmiany obarczone są dodatkowo skutkami pandemii koronawirusa i znacznie mniejszym zainteresowaniem komunikacją publiczną.

– W związku z powyższym zarówno gminy jak i m. st. Warszawa poszukują oszczędności w transporcie zbiorowym. Przy wakacyjnym rozkładzie starano się uzyskać optymalną obsługę potrzeb przewozowych, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa w środkach transportu publicznego i optymalizacji kosztów ponoszonych przez poszczególne samorządy – tłumaczą władze gminy Piaseczno.

Wakacyjne rozkłady jazdy zostaną wprowadzone od poniedziałku 29 czerwca.

727 skraca trasę

Kursująca między Metrem Wilanowska a Głoskowem (oraz kursami do cmentarza w Antoninowie) linia 727 pojedzie znacznie krótszą trasą. Nie będzie dojeżdżać do Warszawy. Kurs będzie się kończył w Piasecznie przy ul. Puławskiej.

– Głównym powodem takiego rozwiązania było utrzymanie częstotliwości połączeń w obszarach wiejskich, w tym połączeń wariantowych do Woli Gołkowskiej i Antoninowa – informuje gmina. Pasażerowie jadący do Warszawy będą mogli się przesiąść na przystanku “Kusocińskiego 02” do często kursujących autobusów linii 709 .

– Niestety zmiany wprowadzane są po uzgodnieniach z ZTM do ostatniej chwili. Daje to bardzo mało czasu na poinformowania o tym mieszkańców. Jestem oburzony, że tak istotne zmiany w strukturze transportu publicznego, nawet jeśli dotyczą tylko okresu wakacyjnego i są uzasadnione, wprowadzane są z tak krótkim czasem, przeznaczonym na przekazanie informacji do pasażerów. Jest to niedopuszczalne i będę w tej sprawie interweniował w ZTM, aby do takich sytuacji w przyszłości nie dochodziło – powiedział burmistrz Daniel Putkiewicz.

Na innych liniach będzie obowiązywać jedynie zmiana w rozkładzie jazdy. Szczegóły można sprawdzić na stronie ZTM: Rozkłady jazdy.

Zmiany związane z robotami drogowymi

Czekają nas jeszcze zmiany, wynikające z planowanych w wakacje robót drogowych. Z dniem 8 lipca zamknięty będzie przejazd kolejowy na ul. Julianowskiej – to skutek rozpoczęcia robót drogowych przez PGNIG Termika S.A.

– Inwestor przebudowy przejazdu przewiduje zakończenie robót pomiędzy 20 a 24 lipca br. – informuje gmina. W czasie zamknięcia możliwości przejazdu ul. Julianowską zmianie ulegną trasy 739 i L39. Autobusy linii 739 zakończą swoją trasę w obszarze szkoły w Józefosławiu. Autobusy linii L39 pojadą prosto ul. Cyraneczki omijając ul. Kameralną. Dojadą ul. Julianowską do Geodetów i dalej ul. Energetyczną do ul. Puławskiej. Dla zachowania skutecznej obsługi południowych rejonów przy ul. Julianowskiej, L39 skręci z Puławskiej w Okulickiego, dalej przejedzie przy cmentarzu komunalnym do ul. Chyliczkowskiej i wjedzie prosto do centrum miasta kontynuując dalej trasę do PKP Piaseczno.

W pierwszej połowie lipca zamknięte zostanie również skrzyżowanie ul. Dworcowej z ul. Nadarzyńską. Linie które dojeżdżają do dworca PKP Piaseczno zmienią swoje trasy i dojadą ul. Wojska Polskiego, Sienkiewicza i Dworcową od strony południowej. Zamknięcie skrzyżowania planowane jest do końca sierpnia. Szczegółowe opisy tras objazdów i wykazy tymczasowych przystanków zostaną podane na stronie wtp.waw.pl w komunikatach, które będzie sukcesywnie publikował ZTM. O wszystkich działaniach gmina będzie też informować na swojej stronie www.piaseczno.eu.

-Dołożymy wszelkich starań, aby informacje o zmianie trasy 727 pojawiły się w jak najszerszej formie, m.in. na stronach urzędu, na przystankach i w autobusach tej linii – informuje gmina.

Czytaj także: Nadarzyńską zamkną w wakacje

2 KOMENTARZE

  1. To są jakieś żarty… Po prostu brak słów. Zainteresowanie komunikacją publiczną od czerwca znacznie wzrosło, przede wszystkim w godzinach szczytu ludzi jest więcej. Tymbardziej, że niektórzy od lipca wracają do normalnego trybu życia i będą normalnie dojeżdżać do Warszawy do pracy i zamiast jednego głównego autobusu, będą musieli się przesiadać. Już się nie mogę doczekać tych codziennych eskapad.

  2. W ch…. sobie lecą? Dobrze, że nie poczekali z informacją do końca ciszy wyborczej. A teraz ludzi trzeba będzie upchnąć w L2 i L12, a bezpieczne odległości obowiązują. Trzeba pilnować żeby po wakacjach 727 wróciło bo drzewiej były zakusy likwidacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię