UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od piątku 1 września mieszkańcy Piaseczna będą mogli głosować nad projektami zgłoszonymi do budżetu obywatelskiego.


Głosowanie odbywać się będzie od 1 września do 1 października. Głosować można przez Internet lub w formie papierowej. Trzeba mieć ukończone 18 lat i mieszkać w Piasecznie. Nie trzeba być zameldowanym, ale trzeba będzie na prośbę Urzędu udowodnić miejsce zamieszkania, np. rachunkiem za Internet. Każdy będzie miał dwa głosy, jeden z wybranego obszaru, a drugi na projekt ogólnomiejski.
Obszarów jest cztery: północ, południe, centrum I i centrum II, które dysponują kwotą po 250 000 zł. Dodatkowo na projekty ogólnomiejskie przeznaczone jest 400 000 zł. Wartość pojedynczego projektu nie mogła przekraczać 100 000 zł.
Szczęście mieli pomysłodawcy z obszarów Północ i Centrum I. Zgłoszono tam projekty, których koszty są mniejsze niż przeznaczona na nie kwota. Choć nie cieszy fakt mniejszej aktywności mieszkańców w tych obszarach. Wszystkie (te które spełniły formalne założenia) projekty z tych dwóch obszarów, co wiadomo już przed głosowaniem, zostaną zrealizowane. Są to „zielona bariera wzdłuż Puławskiej”, „Klony na Rynku Piaseczyńskim”, „Animacja w bibliotece – zajęcia literacko-plastyczne wokół książki”, „E-senior w świecie aplikacji mobilnych”, „Bezpieczne przejścia dla pieszych w centrum miasta – kocie oczy”, „Nareszcie bez smyczy – wybieg z przeszkodami Chyliczkowska” oraz „Uspokojenie ruchu na ul. Jarząbka poprzez zainstalowanie dwóch progów zwalniających przy przedszkolu, ul. Strusiej, przy nowym parkingu ul. Jarząbka”.
Lista wszystkich projektów dostępna jest na stronie: https://piaseczno.budzet-obywatelski.org/projekty
Warto zagłosować, projekty są tak różnorodne, że na pewno każdy znajdzie coś, co go zainteresuje. Mieszkańcy Piaseczna będą mieli w końcu okazję pokazać, na czym im najbardziej zależy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama