Ratusz z kolejnym poślizgiem

0
462

Na zapowiadaną tuż po Wielkanocy przeprowadzkę do nowego ratusza w Konstancinie-Jeziornie niestety się nie zanosi. Budynek wciąż nie został odebrany przez inwestora.

 

Wprawdzie z zewnątrz nowy, imponujący budynek między ulicami Piaseczyńską a Kolejową wygląda na gotowy, ale wykonawca wciąż usuwa drobne usterki. Budowa zakończyła się na przełomie roku, obiekt uzyskał pozytywną opinię sanepidu i straży pożarnej, a Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał już pozwolenie na użytkowanie obiektu. Jednak specjalna komisja powołana przez burmistrza Kazimierza Jańczuka znalazła wiele drobnych usterek i zobowiązała wykonawcę do ich usunięcia.

– Nie odbiorę budynku, dopóki wszystko nie będzie wykonane jak należy – poinformował nas w poniedziałek Kazimierz Jańczuk. – Mimo że oczywiście chcielibyśmy przeprowadzić się jak najszybciej – podkreśla. Jeszcze niedawno władze gminy prognozowały rozpoczęcie przeprowadzki tuż po Wielkanocy i otwarcie nowego ratusza dla petentów na początku maja.

– Jestem ostrożny w prognozowaniu konkretnego terminu – zastrzega obecnie Jańczuk. Wszak oprócz niezbędnych poprawek konieczne jest jeszcze ostateczne umeblowanie i wyposażenie nowej siedziby Urzędu Gminy. Na ten cel samorząd wydał ponad milion złotych. Same przenosiny wydziałów rozrzuconych aż w sześciu różnych budynkach na terenie miasta to skomplikowana logistycznie operacja. Obecnie urzędnicy prowadzą już prace archiwizacyjne, niezbędne przed przeprowadzką do nowej siedziby.

Konstanciński ratusz będzie najnowocześniejszym obiektem użyteczności publicznej w powiecie. Rozpoczęta w 2014 r. budowa napotkała liczne komplikacje, zarówno przed jej rozpoczęciem, jak i w trakcie realizacji. W sumie inwestycja kosztowała budżet gminy 33 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię