Reklama

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską

Kategoria:

W niedzielę, 26 kwietnia o godz. 17.00 w Konstancińskim Domu Kultury „Hugonówka” przy ul. Mostowej 15 odbędzie się spotkanie autorskie z Małgorzatą Niezabitowską wokół autobiograficznej książki „Na wzburzonych falach”.

Małgorzata Niezabitowska – dziennikarka, pisarka, rzeczniczka pierwszego niekomunistycznego rządu RP. W 1981 reporterka „Tygodnika Solidarność”, po 13 grudnia dokumentowała słowem i obrazem stan wojenny, publikowała liczne materiały na Zachodzie m.in. w „National Geographic”,  „Paris Match”, „Weltwoche”, „GEO”, „La Repubblica”, a w Polsce w prasie podziemnej. Stypendystka prestiżowego Nieman Fellowship na Uniwersytecie Harvarda. W momencie historycznego przełomu, jakim było powołanie we wrześniu 1989 roku pierwszego od czasu II wojny demokratycznego rządu, została jego rzeczniczką i pełniła tę funkcję do zakończenia w styczniu 1991 prac Rady Ministrów premiera Tadeusza Mazowieckiego.

Jako prezeska w tym celu powołanej fundacji, a także autorka koncepcji graficznej oraz tekstów, wydała zbiorowe dzieło „Księgę Dziesięciolecia Polski Niepodległej 1989-1999”które zostało przekazane w darze bibliotekom, uczelniom i szkołom w całym kraju Zaangażowana w powstanie Muzeum Historii Żydów Polskich od momentu zrodzenia się tej idei, członkini Rady Muzeum Polin od 2013 roku. Jako prezeska Fundacji Animals uczestniczyła w przygotowaniu i uchwaleniu w 1997 ustawy o ich ochronie. Nadal aktywnie wspiera działania na rzecz praw zwierząt i poprawy ich losu. Autorka książek, m.in: „OSTATNI Współcześni Żydzi Polscy”, „Poszukiwanie Ameryki”, „Składana wanna”, „W twoim kraju wojna!” oraz bestsellerowej powieści „Światłość i mrok”.

Odznaczona Krzyżem Oficerskim Polonia Restituta. Uhonorowana nagrodami im. Ireny Sendlerowej i Czesława Miłosza oraz przez uczestników bitwy – Medalem Monte Cassino. W październiku 2025 ukazała się książka „Na wzburzonych falach”, zapis przyjacielskiego i zarazem wzajemnie dociekliwego dialogu dwojga przyjaciół Małgorzaty Niezabitowskiej i Feliksa Falka, których osobiste doświadczenia splatają się z historią kraju, z najważniejszymi wydarzeniami, w jakich uczestniczyli lub byli ich świadkami. Feliks określa wspólne dzieło jako konfrontację dwóch światów, dwóch życiorysów, Małgorzata jako książkę o miłości i wolości w najróżniejszych kontekstach i wariantach.

Z okazji spotkania z Małgorzatą Niezabitowską w kasie Hugonówki dostępne są jej książki: „Światłość i mrok” oraz „Na wzburzonych falach” – w specjalnej, promocyjnej cenie. Po spotkaniu autorka będzie podpisywać egzemplarze dla czytelników.

Spotkanie poprowadzi Beata Biały – dziennikarka, psycholożka i autorka bestsellerowych książek, m.in. „Słońca bez końca. Biografia Kory”, „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie”.

 

26 kwietnia 2026 roku w niedzielę o godz. 17.00

Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15

Wstęp wolny. Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie KDK w dniu wydarzenia od godz. 14.00.

 


Lokalizacja
Konstanciński Dom Kultury „Hugonówka”, ul. Mostowa 15 Konstancin-Jeziorna, mazowieckie
Organizator: Konstanciński Dom Kultury "Hugonówka"
Rozpoczęcie: 26.04.2026 17:00
Zakończenie: 26.04.2026 19:00
Reklama
Reklama