Zmiany w biletach

214

Od nowego roku nastąpią zmiany w sprzedaży biletów ZTM Warszawa w autobusach i tramwajach.

Od 1 stycznia przyszłego roku nastąpią dwie poważne zmiany dla pasażerów, którzy będą chcieli kupić bilet bezpośrednio w autobusie i tramwaju. Pierwsza zmiana polega na tym, że nie będzie już można kupić biletu u kierowcy autobusu czy motorniczego tramwaju.

– Głównym zadaniem kierowców i motorniczych jest spokojne, bezpieczne i punktualne przewiezienie pasażerów. Osoby prowadzące pojazdy muszą skupić swoją uwagę na ruchu ulicznym, a konieczność przyjmowania pieniędzy i wydawania biletów może powodować obniżenie koncentracji. Od 1 stycznia 2018 r. kierowcy ani motorniczowie nie będą już przewozić biletów ani pieniędzy, co wpłynie korzystnie również na ich osobiste bezpieczeństwo – tak uzasadnia zmiany Łukasz Majchrzyk z biura prasowego ZTM.

Druga zmiana nie ucieszy pasażerów płacących gotówką. Jak informuje ZTM, w związku z zakończeniem sprzedaży przez kierowców w autobusach i tramwajach, wyposażonych w automaty obsługujące karty płatnicze, nie będzie można nabyć biletów za gotówkę. Planowane zmiany nie podobają się pasażerom.

– To jawna dyskryminacja pasażerów, ja jestem emerytką i nie mam karty płatniczej, to jak będę płaciła za bilet? A co z uczniami szkół średnich, oni nie korzystają z darmowej komunikacji, a sama często widzę jak wyjmują drobniaki z kieszeni i kupują bilet – komentuje pani Ewa, pasażerka autobusu 709.