Zakaz podlewania

0
4250

Gmina podjęła decyzję o zakazie podlewania ogródków w ciągu dnia. Za jego naruszenie grozi wysoka kara.

Po tym jak w ubiegłym tygodniu władze gminy oraz PWiK poprosiły o ograniczenie podlewania przydomowych ogródków, przyszedł czas na regulacje prawne.

Podczas sesji rady gminy w środę 29 kwietnia radni jednogłośnie przychylili się do uchwały ograniczającej korzystanie z wody pochodzącej w wodociągów.

– Z uwagi na nadmierny pobór wody z wodociągu gminnego, spowodowany brakiem opadów atmosferycznych na terenie Gminy Piaseczno, mając na względzie konieczność utrzymania dostaw wody do odbiorców wprowadza się zakaz podlewania wodą z gminnej sieci wodociągowej ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych oraz trawników i terenów zielonych na terenie Gminy Piaseczno – czytamy w uchwale.

Zakaz ma obowiązywać od 30 kwietnia 2020 r. do odwołania w godzinach od 6:00 do 22:00. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny w wysokości 5 tys. złotych.

– Mam nadzieję, że przepis ten zostanie potraktowany jako sygnał ostrzegawczy. Chcemy rozłożyć obciążenie sieci w miarę równomiernie – mówił burmistrz Daniel Putkiewicz. – Chodzi o to, by to podlewanie przesunąć na godziny nocne i dzięki temu zapewnić dostęp do wody dla potrzeb bytowych w ciągu dnia.

Radny Wojciech Ołdakowski zaapelował, by również gmina znalazła inne niż wodociągi źródło wody do podlewania terenów gminnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię