Warsztaty dla młodych dziennikarzy

0
312

Masz 13-19 lat? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca dziennikarza? Nauczyć się pracy w zespole redaktorskim, fotografii prasowej, oraz składu i łamania tekstu?
Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii zaprasza młodzież z terenu gminy do udziału w projekcie „Młodzieżowy Kub Dziennikarski”.

Zapraszamy na warsztaty dziennikarskie w ramach projektu „Młodzieżowy Klub Dziennikarski”, dofinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, w ramach programu „Równać Szanse”.
Projekt skierowany jest do młodzieży z terenu gminy Góra Kalwaria, w wieku 13-19 lat i trwa od lutego do końca sierpnia 2019. Podczas cotygodniowych spotkań z dziennikarzem, młodzież nabędzie umiejętności poszukiwania tematów, tworzenia tekstów oraz fotografii prasowej, a także przygotuje biuletyn do publikacji.
Projekt jest elastyczny, chcemy aby młodzi byli współtwórcami tych spotkań a nie tylko uczestnikami, dlatego ostateczny kształt i tematyka spotkań będą zależne od potrzeb i pomysłów grupy. Bo projekt to nie są „działania dla młodych” ale „działania młodych”.
Rekrutacja do projektu trwa do 25 lutego. Wszelkich informacji udziela koordynator projektu z ramienia Biblioteki – Katarzyna Sioćko tel. 22 727 32 77.