Uwaga, będzie ślisko!

0
289

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed zamarzającymi opadami i gołoledzią.

Dziś wieczorem czeka nas solidne ochłodzenie. W nocy temperatury mają spaść do 7-9 stopni poniżej zera. W połączeniu z opadami zamarzającego deszczu i mokrego śniegu, ochłodzenie może wywołać niebezpieczne warunki na drodze. IMGW ostrzega przed mogącą występować lokalnie gołoledzią. Ostrzeżenie będzie obowiązywać od godz. 18.00 do godz. 9.00.

Jakiś czas temu Polskę obiegły wieści o nadciągającej „bestii ze wschodu” – wyżu syberyjskim, który miał ściągnąć nad nasz kraj masy zimnego powietrza. Wieszczono arktyczne mrozy. Tymczasem jednak meteorolodzy uspokajają: takie ekstrema nam nie grożą. – Na ten moment żadne modele numeryczne nie przewidują nadejścia „bestii ze wschodu”, powodującej potężne mrozy do -30 stopni Celsjusza lub więcej, czy półmetrowe opady śniegu – informują Lubuscy Łowcy Burz.

Wygląda jednak na to, że zima wreszcie nadciągnie do Polski. W najbliższych dniach czekają nas ujemne temperatury, którym będą towarzyszyć lekkie opady śniegu. Zachęcamy do zachowania ostrożności na drodze i zdjęcia nogi z gazu.

Czytaj również: Tu zaszczepisz się przeciwko COVID-19

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię