Twoje zęby też potrzebują spa

0
498

Czasy, w których gabinet stomatologiczny wydawał się być miejscem rodem z horroru, siejącym grozą tuż po przekroczeniu drzwi poczekalni dawno już minęły.

Nowoczesne technologie, które nieustannie wdrażane są w nasze życie i zmieniają je na lepsze oraz łatwiejsze zamieniły gabinety dentystyczne w miejsca, do których pacjenci przychodzą nie z przykrego obowiązku, lecz z chęci zrobienia czegoś dobrego dla samego siebie. Bo czy jest coś, co bardziej zwizualizuje nam wewnętrzną harmonie niż piękny zdrowy uśmiech?

Medycyna rozwija się w tak szybkim tempie, że dziś możemy Państwa gościć w Stomatologicznym – Spa czyli miejscu, które uzdrowi nie tylko ciało, ale jednocześnie da Wam zastrzyk dobrego nastroju.

Dobrze jest kiedy pacjenci odwiedzają nas regularnie co pół roku, wtedy jesteśmy w stanie wychwycić nawet najmniejsze nieprawidłowości i w porę im zapobiec. Niestety często zdarza się, że wizytę u dentysty odkładamy do momenty aż zaczynają się pojawiać dolegliwości bólowe, ze strony zębów. Niekiedy okazuje się, że zbyt późne spotkanie z lekarzem sprawia, iż sama profilaktyka i leczenie zachowawcze czyli tzw. plombowanie zębów nie wystarcza. Wkraczamy wtedy w zakres bardziej zaawansowanej specjalistycznej stomatologii. Niekontrolowany stan zdrowia jamy ustnej i rozwój próchnicy w zębie prowadzi do potocznie zwanego leczenia kanałowego czyli fachowej endodoncji. Brzmi przerażająco, w rzeczywistości jednak nie taki diabeł straszny…

Pacjent musi się przygotować na około godzinny relaks, gdy w leżącej pozycji przy dźwiękach swojej ulubionej muzyki może rozmyślać o niebieskich migdałach – całą resztą zajmuje się lekarz- dentysta.

Leczenie zaczynamy komputerowym znieczuleniem Wand, którego aplikacji pacjent nawet nie poczuje. Dzięki bardzo powolnej technice podawania środka znieczulającego, błyskawicznie rozchodzi się on w tkankach i anemizuje chory ząb oraz jego okolicę. W praktyce ból z którym zgłosił się pacjent szybko znika.

Z uwagi na niekiedy bardzo skomplikowaną budowę anatomiczną zębów leczenie endodontyczne odbywa się pod mikroskopem. W naszej klinice mamy do dyspozycji jeden z najlepszych mikroskopów dostępnych na rynku – urządzenie firmy Carla Zeissa. Użycie takiego sprzętu znacznie poprawia skuteczność, efektywność i szybkość pracy. Zęby leczone pod mikroskopem mają większe szanse na dłuższe utrzymanie się w jamie ustnej, aniżeli zęby leczone w tradycyjny sposób. Praca w tak dużym powiększeniu jakie daje mikroskop pozwala zauważyć najdrobniejsze szczegóły budowy zęba. Najczęściej są to dodatkowe kanały, których się nie spodziewamy, są one zwykle bardzo wąskie, trudne do oczyszczenia, a odnalezienie ich gołym okiem jest wręcz niemożliwe.

Bardzo często pacjenci zgłaszają się z wcześniej leczonymi endodontycznie zębami, które mimo przeprowadzonego leczenia nie przestały dawać dolegliwości bólowych. Czasami po prostu finalizacja leczenia nie była możliwa ze względu na niedrożność kanałów czy też złamane i wklinowane w trakcie leczenia narzędzia, które bywają trudne do usunięcia bez odpowiedniego instrumentarium. W takich sytuacjach użycie mikroskopowego powiększenia jest niezbędne, aby móc ponownie prawidłowo przeprowadzić leczenie.

W Dental Spa Józefosław leczenie kanałowe przeprowadzamy nie tylko przy użyciu mikroskopu, ale także przy pomocy narzędzi maszynowych, które dużo dokładniej doczyszczają kanały korzeniowe aniżeli klasyczne ręczne pilniki. W niektórych przypadkach konieczne jest także użycie instrumentów ultradźwiękowych, które przez drobne drgania rozkruszają twarde niczym kamień zobliterowane fragmenty tkanki zęba stojące na drodze do kanału korzeniowego, uniemożliwiające prawidłowe wprowadzanie narzędzi czyszczących. Po dokładnym oczyszczeniu i zdezynfekowaniu kanałów następuje ich ostateczne wypełnienie, które wykonujemy metodą kondensacji ciekłej gutaperki czyli w najlepszy możliwy dostępny w naszych czasach sposób. Mamy przyjemność pracować na najnowocześniejszych sprzętach, których komfort pracy odczuwalny jest nie tylko przez lekarza, ale przede wszystkim przez pacjenta. Dzięki dostępności tych wszystkich urządzeń czas leczenia kanałowego możemy skrócić do 1 maksymalnie 2 wizyt.

Opuszczając nasze Zębowe Spa pacjent jest odprężony i spokojny, że zrobił dla zdrowia swojej jamy ustnej najlepsze co tylko mógł.

lekarz dentysta Anna Fejdowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię