Tragedia na „siódemce”

0
255

BMW zderzyło się z Toyotą, a następnie wjechało w słup sygnalizacyjny. Śmierć na miejscu poniosła pasażerka, a kierowca trafił do szpitala.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę 16 grudnia o 9.40 na skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. Łączności. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku i przesłuchiwanie świadków, w związku z tym policja nie chce na razie udzielać szczegółowych informacji o jego okolicznościach. Zdania komentatorów na temat tego, czy w momencie zdarzenia działała sygnalizacja świetlna, są podzielone. Wiadomo, że Toyota wyjeżdżała z ul. Łączności. Jej pasażerom nic się nie stało.

– Po zderzeniu 64-letni kierowca BMW najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i z impetem uderzył w słup sygnalizacji drogowej – informuje rzecznik KPP Piaseczno nadkom. Jarosław Sawicki. Jadąca na siedzeniu pasażera 45-letnia kobieta zginęła na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń. Zakleszczonego w pojeździe kierowcę udało się wydobyć dzięki działaniom strażaków. Został on przetransportowany do jednego z warszawskich szpitali śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Szczegółowe okoliczności tego zdarzenia badają piaseczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratury rejonowej – informuje Sawicki. Policja po raz kolejny apeluje do kierowców o ostrożność, rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz większą uwagę i mniejszą prędkość, kiedy mamy do czynienia z trudnymi warunkami atmosferycznymi.