Szkoła gotowa, chodnika na razie brak

0
2862

Nowa szkoła w Zamieniu jest już gotowa. Trwa nabór kadry i uczniów. Rodzice martwią się zaś o to, jak dzieci będą docierać do placówki.

Największa gmina inwestycja w ostatnich latach jest już gotowa. Podstawówka w Zamieniu miała wprawdzie ruszyć już w ubiegłym roku, ale z różnych względów przedłużono realizację tej inwestycji aż do roku bieżącego. Od września przy ul. Waniliowej w Zamieniu naukę rozpoczną uczniowie z okolicznych osiedli oraz Zgorzały. Mieszkańcy oddalonych od placówki osiedli narzekają, że szkoła jest za daleko nawet w linii prostej, a zważywszy na brak dróg łączących tzw. Nową Zgorzałę z ul. Postępu, rodziców czeka wożenie dzieci naokoło, przez ul. Krasickiego. Wprawdzie gmina deklaruje, że do końca września zostanie wybudowany ciąg dalszy ul. Wilgi do ul. Gołębia i dalej do ul. Cyraneczki i Postępu, ale nie wszyscy mieszkańcy są w tej kwestii optymistami.

Na ul. Arakowej uczniowie będą musieli poruszać się po jezdni

Problem z dotarciem uczniów do szkoły widzą też mieszkańcy samego Zamienia. Chodnik istnieje bowiem tylko na fragmencie ulicy Waniliowej, a na ul. Arakowej kończy się wraz z blokami. Podczas spotkania online z mieszkańcami Zgorzały władze gminy obiecały, że chodnik na ul. Waniliowej powstanie do września, ale przyznały, że na Arakowej to się nie uda.

Czytaj także: W końcu znikną dziury na ul. Postępu. Rusza też przetarg na skrzyżowanie przy Tolku

Rekrutację uczniów i pracowników do szkoły w Zamieniu prowadzi szkoła w Mysiadle. Od września naukę na Waniliowej rozpoczną na pewno uczniowie uczęszczający dotąd do filii przy ul. Cyraneczki w Zgorzale. W przypadku dzieci uczących się dotąd w innych lesznowolskich placówkach gmina pozostawiła decyzję rodzicom. Uczniowie mogą przenieść się do Zamienia lub kontynuować edukację w dotychczasowej placówce. Jak zapowiedziała wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik, ze względu na pandemię nie będzie organizowany konkurs na dyrektora szkoły w Zamieniu. Stanowisko to zostanie wybranej osobie powierzone.

Budowa szkoły w Zamieniu kosztowała blisko 38,4 mln złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię