Sygnalizacja jeszcze w tym tygodniu?

0
377

Mieszkańcy martwią się czy sygnalizacja zacznie działać przed powrotem dzieci do szkoły.

Przebudowa skrzyżowania w Zalesiu Dolnym zakończyła się blisko dwa miesiące temu. Głównym celem tej inwestycji była budowa oświetlenia na skrzyżowaniu ulicy Polskiego Państwa Podziemnego z al. Kasztanów i al. 3-go Maja. Sygnalizacja jednak wciąż działa w trybie awaryjnym. Wprawdzie władze gminy zapowiadały, że przed jej docelowym uruchomieniem inwestycja musi uzyskać wszelkie niezbędne pozwolenia, ale powinno to nastąpić maksymalnie w ciągu miesiąca. Okazuje się, że postępowanie przedłużyło się ze względu na konieczność ponownego sporządzenia projektu organizacji ruchu.

Potrzebny tylko podpis

– Dokumenty zostały już przygotowane przez wykonawcę oraz złożone w starostwie – poinformował pod koniec ubiegłego tygodnia wiceburmistrz Robert Widz. W związku z tym, że obecnie zarządcą drogi 722 na tym odcinku jest powiat, potrzebna jest tylko zgoda starostwa. – Gdy tylko dokument zostanie podpisany, możliwe będzie uruchomienie sygnalizacji.

– Projekt sygnalizacji nie został na razie złożony w starostwie – poinformował nas po publikacji tekstu w poniedziałek 11 stycznia rano starosta Ksawery Gut.

– Będę to wyjaśniał – mówi Robert Widz.

Czytaj także: Drifter zniszczył boisko

Władze gminy zapewniają, że im również zależy na jak najszybszym uruchomieniu sygnalizacji i powinno to nastąpić w najbliższych dniach. Czy uda się to zrobić jeszcze przed powrotem do szkół uczniów klas 1-3? Ten aspekt najbardziej niepokoi mieszkańców. Obecnie bowiem piesi mają duże trudności z pokonaniem skrzyżowania. Muszą liczyć na życzliwość i uważność kierowców. A z przejścia korzysta bardzo wielu uczniów pobliskiej „Krauzówki”.

Ścieżka z przerwą

Drugą zagadkową kwestią jest niedokończona ścieżka rowerowa. Niewielki fragment trasy wzdłuż al. 3-go Maja, na odcinku do skrzyżowania z drogą 722, jest pozbawiony wierzchniej warstwy.

Mieszkańcy martwią się czy sygnalizacja zacznie działać przed powrotem dzieci do szkoły.

– Wykonawca został zobowiązany do niezwłocznego dokończenia ścieżki – informuje wiceburmistrz Widz. – Nie ma zewnętrznych przeszkód do realizacji tego zadania, poza ewentualnie pogodą.

Czytaj także: Przebudowa Geodetów i Energetycznej równocześnie?

AKTUALIZACJA 11.01.2021. godz. 16:00

Wiceburmistrz Robert Widz poinformował nas, że wykonawca dokumenty wysłał kurierem i rzeczywiście do poniedziałku nie dotarły jeszcze do starostwa.

– Dokumenty są już podpisane – powiedział nam z kolei po południu starosta Ksawery Gut. Formalności zostały więc dopełnione, wszystko wskazuje na to, że sygnalizacja zacznie działać przed końcem ferii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię