Świetlne problemy

180

Gmina w końcu zrezygnowała z usług firmy, która nie wywiązywała się z umowy dotyczącej konserwacji ulicznych latarni.

O problemach z usuwaniem awarii oświetlenia pisaliśmy na początku grudnia. Firma MG Inwestycje Sp. z o.o. wygrała przetarg na tę usługę pod koniec sierpnia. Konserwacją ulicznego oświetlenia miała się zajmować do końca listopada 2016 roku za kwotę 328 tys. złotych. Niestety liczba napływających do ratusza skarg dotyczących nienaprawianych w terminie latarni systematycznie rosła.
– Kiedy zaczęliśmy egzekwować kary umowne firma stwierdziła, że jej się to nie opłaca i postanowiła odstąpić od umowy – informuje nas Hanna Magdziarz z Referatu ds. Zarządzania Energią. Jednak taki krok był nieskuteczny z prawnego punktu widzenia i gmina zamierza dochodzić swoich praw w związku z niewywiązaniem się z umowy przez firmę MG Inwestycje Sp. z o.o.
Co z wymagającymi naprawy latarniami? W tym tygodniu burmistrz podpisze umowę z firmą wybraną w trybie awaryjnym na potrzeby bieżącej konserwacji. Póki co zgłoszenia przyjmowane są w ratuszu pod nr telefonu: 22 701 76 74. Gmina przygotowuje też nowy przetarg na wykonywanie tej usługi. Pozostaje mieć nadzieję, że kolejna najtańsza firma, która go wygra, będzie nie tylko tania, ale i solidna.