Startuje zwężenie Puławskiej

0
6481

Od najbliższej środy trzeba się liczyć z poważnymi utrudnieniami na ul. Puławskiej. Na przebudowywanym odcinku ruch zostanie ograniczony do jednego pasa w każdym kierunku.

Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA pierwszy etap prac przy przebudowie odcinka DK79 od ul. Energetycznej do ul. Syrenki w Piasecznie nie był jeszcze uciążliwy dla kierowców. Prawdziwe problemy zaczną się jednak z wprowadzeniem drugiego etapu prac. Ruch z nitki prowadzącej w kierunku Warszawy zostanie poprowadzony przez wykonane w pierwszym etapie przewiązki na nitkę drogi prowadzącą w kierunku Góry Kalwarii. Nowa organizacją ruchu zostanie wprowadzona około godziny 21.00 w środę 20 października.

 

– Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie ruchu, przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h w rejonie przewiązek i do 50 km/h na jezdni głównej – informuje rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA Małgorzata Tarnowska.

GDDKiA informowała przed rozpoczęciem inwestycji, że w roku bieżącym przebudowana zostanie jedna nitka drogi, a po zimowej przerwie druga. Wykonawca ma zakończyć inwestycję do III kwartału 2022 roku. Czas przewidziany na prace to maksymalnie 9 miesięcy, z wyłączeniem przerwy zimowej od 16 grudnia do 15 marca. Prace drogowe rozpoczęły się 4 października. Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł.

Czytaj także: Ruszył proces ws. zabójstwa 16-letniej Kornelii

– W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto wybudowane zostaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje Małgorzata Tarnowska, rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię