Startuje rower miejski

0
324

W niedzielę 1 marca rozpoczyna się nowy sezon roweru miejskiego w Piasecznie i Konstancinie-Jeziornie.  Piaseczyński Rower Miejski wzbogacił się o stację na Górkach Szymona.

W Konstancinie-Jeziornie podobnie jak przed rokiem działać będzie 6 stacji: w Parku Zdrojowym, Mirkowie, Klarysewie, przy dawnym Ratuszu, na Grapie i w Skolimowie. Mieszkańcy mają do dyspozycji w sumie 60 rowerów, na stacji w Parku Zdrojowym dostępne są również rowery dziecięce.

Konstanciński Rower Miejski jest kompatybilny z rowerem piaseczyńskim i warszawskim.

W Piasecznie w tym roku miłośnicy dwóch kółek będą mieli do dyspozycji już 50 rowerów. Do stacji zlokalizowanych w Józefosławiu, przy dworcu PKP, obok Sądu Rejonowego i Stadionu Miejskiego, dołączy piąta – przy Górkach Szymona.

Nowa stacja pojawiła się w miejscu dawnego parkingu najbliższego wejściu do parku. Kierowcy muszą się więc liczyć z tym, że nawet jeśli w tym miejscu nie będzie przypiętych rowerów, nie mogą tam zostawiać samochodów.

Podobnie jak w zeszłym roku, w obu miastach rowery będzie można wypożyczać za pomocą aplikacji mobilnej, terminala (wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami) lub kontaktując się z Biurem Obsługi Klienta. Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest zawsze bezpłatne. Za czas do godziny zapłacimy 1 zł, za drugą godzinę 3 złote, trzecią – 5 złotych, a za każdą następną po 7 złotych. Rowery będzie można wypożyczać do końca listopada.