Śmierć na DK79

9

We wtorek na drodze krajowej nr 79 w Żabieńcu doszło do tragicznego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

 

Kierowca Suzuki Grand Vitara jadący z Góry Kalwarii z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na lewy pas i czołowo zderzył się z ciężarówką, ponosząc śmierć na miejscu. Pasażerka w ciężkim stanie została zabrana przez helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierowca ciężarówki nie odniósł obrażeń. Droga była zablokowana na wiele godzin, ponieważ konieczne było oczekiwanie na przyjazd prokuratora.

Droga krajowa na odcinku Piaseczno – Góra Kalwaria nazywana jest od lat drogą śmierci.  Po zakończeniu budowy obwodnicy Góry Kalwarii, odcinek od Kątów do Góry Kalwarii stanie się bezpieczniejszy, jednak w stronę Piaseczna dalej będziemy poruszać się wąską drogą, z wątpliwym poboczem, o ogromnym natężeniu ruchu, którą w dodatku jedzie tir za tirem. Najmniejszy błąd kierowcy często kończy się tutaj śmiercią.

– W Żabieńcu krzyż, w Stefanowie krzyż, w Pilawie krzyż, na odcinku Chojnów – Baniocha, zwłaszcza na skrzyżowaniu w Solcu, nie sposób policzyć trupów – mówi nam jeden z kierowców, który stał na zablokowanej drodze. – Jeżdżę tędy i się zastanawiam czasem, jak to możliwe, że taka droga w ogóle istnieje.