Śmieci prawdopodobnie nie podrożeją

0
438

W przetargu na odbiór i zagospodarowanie odpadów złożono aż pięć ofert. Dwie z nich są niższe od zabezpieczonych na ten cel środków.

W czwartek 18 lutego otwarto przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów z ternu gminy Góra Kalwaria. Władze gminy cieszy przede wszystkim to, że gotowość realizowania tej usługi zgłosiły nowe podmioty.

– Dotychczas zgłaszały się firmy Remondis i Lekaro i te dwa podmioty dyktowały warunki – mówi rzecznik Ratusza Piotr Chmielewski.

Odbiorem śmieci z terenu gminy zainteresowanych jest tym razem aż 5 podmiotów. Oprócz Lekaro i Remondis swoje oferty złożył też lesznowolski Jarper , warszawski Partner i konsorcjum spółek RDF i MPK Pure Home z Ostrołęki. Ci ostatni zaoferowali najniższą cenę – niespełna 8,5 mln zł. Nieco droższa jest oferta Remondis – blisko 8,9 mln zł. Lekaro chce 10,1 mln zł, Partner 11,5 mln zł a Jarper 12,2 mln zł.

Czytaj także: Pierwsze czujniki, fatalne wyniki

Usługa ma być realizowana od 1 kwietnia 2021 do końca marca 2022 roku. Gmina na to zadanie zamierzała przeznaczyć 9,58 mln złotych. Oferty są więc dość atrakcyjne cenowo, co daje szansę na to, że uda się uniknąć podwyżek opłat za śmieci dla mieszkańców. Obecnie stawka ta wynosi 33,86 zł od mieszkańca.

Teraz oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym. Jeśli nie będzie przeszkód przetarg powinien zostać rozstrzygnięty w marcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię