Słowicza do poprawki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy to najgorsza droga w gminie? Dziury nadal utrudniają życie kierowcom.

Pod koniec listopada pisaliśmy o fatalnym stanie nawierzchni ulicy Słowiczej w Skolimowie. Odchodząca od ulicy Długiej droga jest podziurawiona niczym szwajcarski ser i stanowi nie lada wyzwanie dla kierowców chcących nią przejechać.

– Widziałem tę ulicę. Szczerze mówiąc, nie zaryzykowałbym przejazdu nią. Szkoda samochodu – mówi jeden z mieszkańców, któremu pokazaliśmy zdjęcia ulicy po obfitych opadach deszczu.

Sprawą zajął się radny Konstancina-Jeziorny Tomasz Nowicki, który poruszył temat na sesji rady miejskiej i złożył wniosek o doprowadzenie drogi do należytego stanu. Gmina szybko podjęła działanie, jednakże problem okazał się większy niż podejrzewano i... na drodze znów pojawiły się dziury oraz potężne błoto.

– Przed świętami na zlecenie Urzędu Miasta doraźnie poprawiono stan nawierzchni ulicy Słowiczej. W imieniu mieszkańców dziękuję za to działanie, jednak materiały, jakich do tego użyto, spowodowały, że niewiele to pomogło. W okresie między Świętami a Nowym Rokiem byłem w kontakcie z Anną Utratą z Wydział Dróg, która zapewniała mnie, że stan nawierzchni zostanie jeszcze raz poprawiony i zostanie do tego użyty inny materiał – poinformował władze gminy o wciąż istniejącym problemie Tomasz Nowicki – To, czego użyto, spowodowało, że nie tylko dziury zostały ponownie odtworzone, ale zrobiło się wielkie błoto. Nie wygląda to na profesjonalnie działanie.

Niewykluczone, że niedługo na ulicy Słowiczej pojawi się asfalt, o co apeluje radny.

– Ostatnimi dniami pogoda sprzyja pracom drogowym, dlatego zwracam się z uprzejmą prośbą o poprawienie stanu nawierzchni ulicy Słowiczej, a w planach Wydziału Dróg Gminnych na rok 2018 ujęcie tego odcinka do wykonania nakładki asfaltowej – dodał Nowicki.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama