Skrzyżowanie Dworcowej z Nadarzyńską zamkną po weekendzie

0
685

Skrzyżowanie ulic Nadarzyńskiej i Dworcowej zostanie zamknięte w najbliższy poniedziałek. Zmienią się trasy przejazdu autobusów linii L oraz P.

Jak poinformował nas wiceburmistrz Robert Widz, skrzyżowanie ma zostać zamknięte od 6 lipca. Utrudnienia powinny się zakończyć jeszcze w wakacje. Cała inwestycja związana z przebudową ul. Dworcowej na odcinku od skrzyżowania z ulica Jana Pawła II do ul. Nadarzyńskiej ma potrwać do listopada.

Czasowa organizacja ruchu

Zamknięcie skrzyżowania oznacza zmianę tras autobusów jeżdżących w kierunku dworca, zarówno od strony ronda w ul. Wojska Polskiego, jak i tych jadących od ul. Żytniej.

– Autobusy jadące ulicą Wojska Polskiego będą dojeżdżać do ul. Sienkiewicza i dalej nią do dworca – powiedział nam wiceburmistrz Robert Widz. – Zdajemy sobie sprawę z uciążliwości tego objazdu, dlatego zależało nam, żeby utrudnienia miały miejsce w wakacje, kiedy ruch jest mniejszy.

Linia L1 będzie dojeżdżać ulicą Jana Pawła II do ul. Wojska Polskiego i dalej ul. Sienkiewicza. Linie P, które kursują ulicą Jarząbka, a następnie jechały dotychczas w kierunku dworca PKP ulicą Żytnią, będą skręcać w ul. Jana Pawła II i dojeżdżać nią do ul. Wojska Polskiego.

Utrudnienia na przebudowanym odcinku ul. Dworcowej mają obecnie również piesi. W związku z pracującym na tym terenie ciężkim sprzętem budowlanym, odcinek został wyłączony z ruchu pieszego. Mieszkańcy mają więc do wyboru albo ominięcie placu budowy ulicą Żytnią, albo ulicami Nadarzyńską, Kniaziewicza i Jana Pawła II. Jak długo mają potrwać utrudnienia i czy możliwe będzie przechodzenie skrzyżowania ulic Nadarzyńskiej i Dworcowej po jego zamknięciu, na razie nie wiadomo.

Czytaj także: Fatalny weekend motocyklistów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię