SKM do Piaseczna – zmiana terminu

1
2378

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, pociągi SKM miały się pojawić w Piasecznie już w sierpniu 2022 roku. Niestety oczekiwanie na nowe połączenie z Warszawą potrwa dłużej.

W maju ubiegłego roku wiceburmistrz Piaseczna Robert Widz informował, że pilotażowy program kursów SKM do stacji Piaseczno, powinien ruszyć w sierpniu 2022 roku. Okazuje się jednak, że ze względu na planowaną przez PKP PLK inwestycję, realizacja tych planów odsunie się w czasie.

– Przewidywany termin uruchomienia połączenia do Piaseczna to 11 grudnia 2022 roku, czyli pierwszy dzień obowiązywania rozkładu jazdy 2022/2023 – poinformowała Zuzanna Szopowska – Konop, Rzeczniczka prasowa SKM Warszawa.

– Pierwotny plan zakładał uruchomienie połączeń w sierpniu 2022 roku. Co okazało się niemożliwe ze względu na zaplanowane przez PKP PLK prace przy kluczowym dla projektu fragmencie infrastruktury, czyli wiadukcie umożliwiającym bezkolizyjne przejście torów linii kolejowej nr 8 nad torami linii kolejowych nr 1, 3 i 447 – powiedziała portalowi NaKolei.pl Zuzanna Szopowska – Konop.

Czerwone pociągi warszawskiej SKM-ki mają się pojawić na nowej podwarszawskiej trasie dzięki uruchomieniu produkcji  21 nowych pociągów w nowosądeckich zakładach należących do Newagu. Pierwsze z nich już niebawem zasilą warszawski tabor.

Zgodnie z ubiegłorocznymi zapowiedziami wiceburmistrza Roberta Widza, do Piaseczna miałoby się odbywać w pilotażowym okresie 19 kursów dziennie, po jednym na godzinę.

– Wyjazd z Piaseczna zaplanowano 20 minut po pełnej godzinie, a przyjazd 24 minuty po każdej godzinie – informował w maju ubiegłego roku wiceburmistrz Piaseczna.

Pociągi SKM mają zastąpić obecne kursy Kolei Mazowieckich, które kończą bieg w Piasecznie.

Czytaj również: Wiemy kiedy SKM dojedzie do Piaseczna

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię