Ścieżka rowerowa przy Energetycznej

0
708

Wzdłuż ulicy Energetycznej powstał nowy fragment drogi dla rowerzystów . Świeży asfalt już leży, jaką długość ma ścieżka?

Na początku października zakończono budowę odcinka ścieżki rowerowej o długości około 500 m przy ulicy Energetycznej. Inwestycja kosztowała 258 300 zł. Droga prowadzi od ronda w rejonie CH Decathlon do ronda przy CH Designer Outlet Piaseczno. W ramach zadania został wybudowany również fragment chodnika na tyłach przystanku Energetyczna 02 w kierunku Warszawy

Nowy odcinek ścieżki pozwala bezpiecznie dotrzeć do drogi rowerowej wzdłuż ulicy Puławskiej w kierunku Warszawy. Z kolei dalej ul. Energetyczną i Mleczarską oraz Powstańców Warszawy bliżej centrum Piaseczna, a być może niedługo również do ścieżki przy ul. Geodetów w Józefosławiu

– Za te odcinki brawo. Ale trudno powiedzieć, że „na Energetycznej” bo kończy się po 200m. Nie można było doprowadzić od ronda do końca? – wypowiada się jeden z mieszkańców. 

Powstał nowy fragment drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Energetycznej. Świeży asfalt już leży, jaką długość ma ścieżka?
fot. Julia Januszyk

Dalsza droga w planach

Konflikty rowerzystów, pieszych i samochodów rozgrywają się dopiero na odcinku od ronda przy Outlecie do ul Geodetów. Chodnik jest wąski, a jezdnia w kiepskim stanie. Czy powstanie tutaj dalszy fragment ścieżki rowerowej? Na tym odcinku ul Energetycznej planowana jest budowa ciągu pieszo-rowerowego w ramach projektu rozbudowy ulic Energetycznej i Geodetów. Obecnie inwestycja jest na etapie uzyskiwania decyzji ZRID. Pierwsza informacja na temat remontu pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej już w 2017 roku. Gmina ze względów ekonomicznych chce połączyć ze sobą dwa zadania, remont drogi oraz budowę ścieżki. Inwestycje rowerowe wymagają często poszerzenia jezdni czy wykonania oddzielnego ciągu komunikacyjnego. Dlatego realizowane są zazwyczaj razem z inwestycjami dotyczącymi całego pasa drogowego. Zwłaszcza, że w ten sposób unika się również podwójnego załatwiania wszelkich niezbędnych do realizacji inwestycji dokumentów, co jest nie tylko czasochłonne, ale i kosztowne.

Powstał nowy fragment drogi dla rowerów wzdłuż ulicy Energetycznej. Świeży asfalt już leży, jaką długość ma ścieżka?
fot. Julia Januszyk

Czytaj więcej: Stacja rowerowa przy największym osiedlu w Piasecznie już działa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię