Samorządowcy do Sejmu

0
713

Na ogłoszonych już listach kandydatów do Sejmu pojawiają się nazwiska samorządowców z naszego powiatu.

Dotychczas swoje oficjalne i pełne listy kandydatów do Sejmu zaprezentowały dwa największe ugrupowania: Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Polskie Stronnictwo Ludowe – Koalicja Polska (wspólny start m.in. z Kukiz ’15) oraz Lewica na razie zaprezentowały tylko liderów w poszczególnych okręgach.

Na listach z okręgu Warszawa II, do którego należą podwarszawskie powiaty, pojawili się kandydaci znani z wyborów samorządowych. Z list Koalicji Obywatelskiej o miejsce w parlamentarnych ławach ubiegać się będzie dwóch obecnych radnych Sejmiku Mazowieckiego – Piotr Kandyba oraz Maciej Lasek. Na liście KO znalazła się również Iwona Jackowicz z Lesznowoli, obecna wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, oraz zasiadający w Radzie Gminy Konstancin-Jeziorna Piotr Wasilewski.

Na liście kandydatów do Sejmu z naszego okręgu pojawia się sprawująca mandat radnego Sejmiku Mazowieckiego Dominika Chorosińska (Figurska), która bez powodzenia startowała ostatnio w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kandydatem PiS do Sejmu są również zasiadający w Radzie Powiatu Grzegorz Pruszczyk oraz Radna Gminy Piaseczno Renata Mirosław.

W najbliższym czasie swoje listy powinny przedstawić również pozostałe ugrupowania, które zamierzają walczyć o miejsca w Parlamencie. Jeśli chodzi o kandydatów do wyższej izby Parlamentu, na razie trwają jeszcze rozmowy dotyczące współpracy opozycji i wystawienia wspólnej listy. PiS swoich kandydatów już zaprezentował. W większości są to obecni senatorzy.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów oraz 100 senatorów.