Ruszył przetarg na rondo

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Najgorsze skrzyżowanie na terenie Józefosławia zostanie przebudowane na rondo. Gmina ogłosiła przetarg.

 

Chodzi o skrzyżowanie ulic Geodetów, Wilanowskiej i Energetycznej, gdzie pierwszeństwo mają pojazdy jadące od Puławskiej ulicą Geodetów i skręcające w Wilanowską (i na odwrót oczywiście). To powoduje ogromne utrudnienia dla kierowców jadących z Julianowskiej i Energetycznej, w godzinach szczytu chaos, a co za tym idzie konflikty, kolizje i wypadki. Zmiana zasad pierwszeństwa wiele by tu nie pomogła, konieczna jest więc przebudowa skrzyżowania.

Przetarg obejmuje także fragmenty ulicy Geodetów, zarówno w kierunku Puławskiej,  jak i Julianowskiej, spory fragment Energetycznej oraz duży odcinek Wilanowskiej. W kierunku Julianowskiej ulica Geodetów nie uzyskała jeszcze decyzji ZRID czyli zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Gmina na skrzyżowaniu Geodetów i Julianowskiej także planuje rondo. Radny Robert Widz informuje na stronie Józefosław 2.0, że przewidywany termin uzyskania ZRID to marzec lub kwiecień 2018 r.

Według dokumentów przetargowych oferty należy składać do 17 listopada, natomiast rondo ma być gotowe i oddane do ruchu do końca października 2018 r.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama