Rusza rozbudowa Puławskiej

0
3074

Za kilka dni rozpoczną się prace przy poszerzaniu DK79 w Piasecznie. Ulica Puławska na odcinku od ul. Energetycznej do ul. Syrenki zyska po jednym pasie.

Planowana od kilku lat inwestycja, która ma dostosować „wąskie gardło” Puławskiej na odcinku między Laminą a ul. Energetyczną do biegnącej dalej w kierunku Warszawy trzypasmowej ulicy, w końcu ma się rozpocząć. Zwężenie drogi na tym odcinku powoduje spore korki, zwłaszcza w godzinach szczytu. W związku z potrzebą poszerzenia drogi w 2019 roku przebudowano wiadukt tzw. linii siekierkowskiej. Stary filar kolejowego mostu, stojący między nitkami obu jezdni, uniemożliwiał bowiem rozbudowę pasa drogowego.

Pod koniec wakacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoniła wykonawcę inwestycji. Umowę podpisano 30 sierpnia. Wartość kontraktu to blisko 9 mln zł. Prace mają potrwać do 9 miesięcy, przy czym do czasu realizacji nie wlicza się przerw zimowych od 16 grudnia do 15 marca. Całość inwestycji powinna się jednak zakończyć najpóźniej za rok.

– W ramach przebudowy odcinka DK79 na długości ok. 350 m droga zostanie poszerzona do 3 pasów ruchu na każdej jezdni. Ponadto powstaną chodniki, ścieżki rowerowe. Przebudowana zostanie istniejąca droga serwisowa, elektroenergetyka, oświetlenie oraz system odwodnienia – informuje GDDKiA.

W tym roku wykonawca planuje prowadzić prace na jezdni w kierunku Piaseczna, natomiast po przerwie zimowej, tj. po 15 marca 2022 r., ruszą roboty na jezdni w kierunku Warszawy. Inwestor podkreśla jednak, że prowadzenie prac zależeć będzie również od warunków atmosferycznych.

– Wykonawca powinien wejść na plac budowy z końcem września – powiedziała nam rzecznik warszawskiego oddziału GDDKiA. – Nastąpi to gdy tylko zostanie zatwierdzona organizacja ruchu.

Jak informuje Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie, prace rozpoczną się 4 października.

Z pewnością w najbliższych miesiącach trzeba się liczyć z utrudnieniami i czasowym zwężaniem istniejących pasów ruchu.

Czytaj również: Wyremontują główne drogi w Górze Kalwarii

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię