Rusza rekrutacja do przedszkoli

0
753

Od 19 lutego do 15 marca będzie trwała rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych prowadzonych przez gminę Piaseczno.

Od 11 do 18 lutego rodzice, których dzieci już uczęszczają do gminnych placówek, będą potwierdzać wolę kontynuowania nauki w przedszkolu w kolejnym roku szkolnym. Następnie 19 lutego wystartuje rekrutacja elektroniczna, polegająca na przyjmowaniu wniosków o rozpoczęcie nauki dziecka w przedszkolu lub zerówce w szkole. W serwisie dla rodziców będzie należało wprowadzić do systemu wniosek, następnie go wydrukować i zanieść do placówki pierwszego wyboru.

Zerówki w roku szkolnym 2019/2020 będą działać w Gołkowie, Głoskowie, Złotokłosie, Jazgarzewie, Zalesiu Górnym oraz Piasecznie, w SP5 i SP1.

Na razie zerówki nie będą tworzone w Chylicach, w Józefosławiu i w szkole nr 2 w Zalesiu Dolnym.

– Powodem braku rekrutacji do oddziałów przedszkolnych z wykorzystaniem elektronicznego systemu powyższych szkół jest ograniczona liczba pomieszczeń w placówkach dla klas pierwszych z punktu widzenia demograficznego, danego obwodu szkoły – informuje Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. – Decyzja o utworzeniu oddziału przedszkolnego będzie podjęta po zakończeniu rekrutacji elektronicznej do klas pierwszych. W przypadku zgłoszenia się mniejszej liczby dzieci, niż wynika to z ewidencji dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły, decyzją dyrektora może być utworzony oddział przedszkolny przy szkole podstawowej. Do utworzonego oddziału można będzie zapisać dziecko bezpośrednio w szkole, wypełniając odpowiednie dokumenty.

Rekrutacja zakończy się 15 marca, ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych nastąpi 10 kwietnia. Wówczas rodzice poświadczą pisemnie, że dziecko będzie uczęszczać do wybranej placówki, a 24 kwietnia komisja rekrutacyjna poda listę kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Postępowanie uzupełniające będzie trwało od 1 do 9 sierpnia.

– Rekrutację do nowo powstającego przedszkola w Centrum Edukacyjno-Multimedialnym będą prowadzić Szkoła Podstawowa nr 5 i przedszkole nr 5 – poinformował Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Michał Rosa.

Elektroniczna rekrutacja będzie odbywać się za pośrednictwem strony: https://przedszkola-piaseczno.nabory.pl/