Ranking „Perspektyw” 2022. Jak wypadły nasze szkoły?

0
1062

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował niedawno coroczny ranking szkół średnich. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja placówek w naszym powiecie.

Co roku tysiące młodych ludzi staje przed ważnym dylematem: co dalej? Jaką szkołę wybrać, by zapewnić sobie jak najlepszą przyszłość? Odpowiedź na te pytania nie jest prosta. Pomocą w tej sytuacji służyć może ranking miesięcznika „Perspektywy”. Zestawienie powstaje w oparciu o kilka kryteriów, m.in. wyniki z matur czy egzaminu zawodowego, a także sukcesy placówek w olimpiadach naukowych. Niedawno poznaliśmy wyniki tegorocznego rankingu.

Ranking liceów

Wśród liceów ogólnokształcących tradycyjnie najlepiej poradziło sobie IV LO im. rtm. Pileckiego, które zajęło odpowiednio 184. miejsce w rankingu ogólnopolskim i 53. lokatę na Mazowszu. Nie ma tu jednak powodów do zadowolenia, ponieważ dla piaseczyńskiej placówki oznacza to dość duży spadek. W ubiegłorocznym zestawieniu szkoła zajęła bowiem 113. miejsce.

Spadek odnotowało także Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jerzego Popiełuszki w Łazach – z 279. na 361. miejsce. W zestawieniu wojewódzkim szkoła uplasowała się na 86. pozycji.

Również LO im. ks. Sajny w Górze Kalwarii w tym roku poradziło sobie gorzej niż w latach ubiegłych. W  rankingu ogólnopolskim szkoła spadła o 37 oczek: z 685. na 722. miejsce, zaś w mazowieckim – o 11 oczek, ze 140. na 151. lokatę.

Na przyzwoitej, 191. pozycji (55. miejsce na Mazowszu) zadebiutowała w rankingu konstancińska szkoła No Bell.

Spośród liceów ogólnokształcących w powiecie piaseczyńskim tylko jedna placówka zanotowała skok w górę zestawienia: II LO im. E. Plater w Zalesiu Dolnym. Szkoła awansowała o blisko 100 oczek: z 904. na 817. lokatę. Daje to 164. miejsce na Mazowszu. Nadal jednak szkoła pozostaje najniżej notowaną placówką w powiecie.

Ranking techników

Co ciekawe, znacznie lepiej radzi sobie technikum, które wraz z II LO wchodzi w skład Zespołu Szkół im. E. Plater. W rankingu techników szkoła zajęła wysokie, 44. miejsce. To duży awans – rok temu placówka uplasowała się na 107. lokacie. W zestawieniu wojewódzkim zalesiańskie technikum zamyka pierwszą dziesiątkę szkół. Mniej optymistycznie wygląda sytuacja Technikum nr 1 w Piasecznie. Szkoła odnotowała w tym roku znaczący spadek – z 65. na 134. pozycję. Wśród techników na Mazowszu „Wiadukt” zajmuje 25. miejsce.

W rankingu techników mamy także debiutanta z Konstancina-Jeziorny. Technikum nr 1 zajęło 235. miejsce w zestawieniu ogólnopolskim i 38. lokatę w województwie. Są też powroty: po dwuletniej nieobecności do rankingu powróciło piaseczyńskie RCKU (487. miejsce w Polsce, 64. na Mazowszu) oraz „Budowlanka”, czyli Zespół Szkół Zawodowych im. marsz. F. Bielińskiego w Górze Kalwarii (99. pozycja w województwie, poza pierwszą pięćsetką w Polsce).

Czytaj również: Dziewczyna z kałamarzem, czyli opowieść o początkach piaseczyńskiego liceum

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię