Radosna Wigilia 2019

0
490

Fundacja Dziecięca Radość po raz kolejny ma zaszczyt zorganizować Radosną Wigilię – niezapomniane, świąteczne wydarzenie, które co roku mobilizuje społeczność piaseczyńską do sprawienia radości najbardziej potrzebującym dzieciom z gminy Piaseczno. Również w tym roku wydarzenie jest objęte patronatem gminy Piaseczno.

Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 8 grudnia  w Szkole Podstawowej nr 5 w Piasecznie i będzie w nim uczestniczyć ponad 200 dzieci – z najbardziej potrzebujących rodzin gminy Piaseczno (podopieczni M-GOPS) oraz Domów Dzieci w Pęcherach. Podczas charytatywnego wydarzenia dzieci będą miały zapewnione liczne atrakcje, m.in. takie jak spotkanie ze Świętym Mikołajem, od którego każde z nich dostaną paczkę z łakociami, zabawkami oraz potrzebnymi przedmiotami szkolnymi, poczęstunek z przekąskami, słodyczami, daniami na ciepło oraz zimno, dmuchane zamki i zjeżdżalnie, występ magika oraz pokazy i lekcje parkour.

Fundatorem Fundacji Dziecięca Radość i głównym organizatorem Radosnej Wigilii jest od 2 lat firma LeasingTeam, która wywodzi się z Piaseczna i od pierwszych edycji wpierała wydarzenie jako sponsor. W tym roku do akcji dołączył się też Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Centrum Kultury w Piasecznie, wiele firm jak np. LeasingTeam Professional, Auchan, Pizza Hut, Ferrero, Putka, Cech Rzemiosł Różnych w Piasecznie, N-Joy, Magnat, Bader, Basf, Zetkama, Carletti, Nasze Sklepy, Delikatesy MAX, PAARtner, MLStudio, szkoły podstawowe oraz przedszkola, a także wiele osób prywatnych z Piaseczna i okolic.

-Radosna Wigilia to już tradycja w środowisku piaseczyńskim. Bardzo się cieszymy, że co roku mobilizuje tak dużą liczbę firm i osób prywatnych, które bezinteresownie chcą włączyć się w akcję, by sprawić radość najmłodszym. W zeszłym roku uszczęśliwiliśmy ponad 100 dzieci. W tym roku podnosimy poprzeczkę i planujemy obdarować ponad 200 dzieci – powiedziała Weronika Jarosz, wiceprezes Fundacji Dziecięca Radość.