Przedłużona Cyraneczki i nowe połączenie z Działkową

1
826

Mieszkańcy Józefosławia zyskali nowe połączenie z ul. Działkową. Aż do granicy z gminą Konstancin-Jeziorna przedłużona została też ulica Cyraneczki.

Zakończyła się budowa kolejnego odcinka ulicy Cyraneczki w Józefosławiu. Gmina Piaseczno połączyła tę inwestycję z budową nowej drogi – 10 KDL, która połączyła ulicę Cyraneczki z ulicą Działkową. Obie drogi są już przejezdne.

– Brakuje jeszcze zapór na moście nad Rowem Jeziorki. Trzeba pamiętać że to wciąż plac budowy, więc prosimy o zachowanie ostrożności – mówi wiceburmistrz Robert Widz. – Udało nam się stworzyć nowe połączenia drogowe, bezpieczne dla pieszych i rowerzystów, dzięki którym mieszkańcy ul. Działkowej na odcinku od Wilanowskiej do 10 KDL odetchną, bo ruch przeniesie się na te nowe drogi – dodaje.

Zgodnie z deklaracjami składanymi przez władze Piaseczna w 2019 roku, inwestycja została dofinansowana przez deweloperów.

– Warta blisko 6 mln złotych inwestycja została częściowo sfinansowana przez deweloperów, którzy realizują w sąsiedztwie budowę swoich osiedli – czytamy na stronie internetowej gminy. – Gmina pozyskała od deweloperów na budowę obu dróg ok. 2,3 mln zł. Jeden z inwestorów zobowiązał się również do tymczasowego utwardzenia drogi 16 KDD (ul. Rekreacyjna) o szerokości 6 m na odcinku od drogi 10 KDL do ul. Spacerowej.

Władze gminy zapowiadają, że w przyszłości ulica Cyraneczki zostanie połączona z ul. Zimową, przy której ma zostać zbudowana nowa szkoła – w Julianowie.

Gmina informuje, że w grudniu radni zdecydują o wybraniu nazwy dla nowej drogi – 10 KDL. Radni wybiorą nazwę ulicy spośród 3 propozycji: Przyrodnicza, Laurencji, Czarnuszki.

Czytaj również: Skrzyżowanie ulic Julianowskiej i Cyraneczki do przebudowy

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię