Progi parkingowe zatrzymają drifty?

0
865

Na parkingu przy ul. Zgoda pojawiły się żółte progi parkingowe. To krok w walce z pseudorajdowcami urządzającymi sobie nielegalne drifty.

O problemie z driftami w centrum miasta pisaliśmy już wielokrotnie. Mieszkańcy od lat skarżą się na głośne nocne zabawy i unoszący się w powietrzu smród palonej gumy. Władze i służby od dawna obiecują rozwiązanie problemu. Kilku drifterów ukarano mandatami, jednak sytuacja wciąż się powtarzała.

– Podtrzymuję swoje stanowisko w kwestii ograniczeniu tego typu aktywności przez zamontowanie progów parkingowych – zapowiadał niedawno burmistrz Daniel Putkiewicz. – Nie jest to rozwiązanie estetyczne, ale będę konsekwentny i będę naciskał na wydział o przygotowanie projektu, po czym zostaną te progi zamocowane.

Faktycznie, kilka dni temu na parkingu pojawiły się żółte progi. Czy rozwiążą problem? Czas pokaże. Cisza, jaka od kilku dni wieczorami panuje w okolicy, pozwala na optymizm. Może to jednak być też efekt złej pogody, zniechęcającej do zabaw w plenerze.

Parking przy Urzędzie Gminy nie jest jedynym punktem, w którym dochodzi do driftów. Pseudorajdowcy są też częstymi gośćmi na świeżo wyremontowanym targowisku. Burmistrz Daniel Putkiewicz zaproponował niedawno miłośnikom palenia gumy porozumienie z okolicznymi supermarketami. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię